Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Problemet med alla sporthojar är ju att man lätt blir hängande på armarna när man tourar med dom, jobbar man ryggen istället går det hyfsat tycker jag, i alla fall 20-30 mil... sen är ryggen slut
(Åker 916 som flera här tycker är som en planka i röven eller hur det var)

Usch, då vill jag inte köra zx7. Kompisens zx9r (årsmodell sent 90-tal) kändes så fruktansvärt liten, man fick liksom vika ihop sig. Och då är inte jag speciellt stor.
I fallande ordning: zx6-r 98, R6, 954, R1, Mille. Kawan led jag, som ovan, av en jäkligt framåtlutande körställning. Inte ens på bana fann jag den i närheten av de övriga. Millen och 954 klara favoriter för all körning.
Hoppade till när jag såg Millen på sista plats tills jag läste inlägget ordentligt... Håller med dig att Millen funkar kanon. Drog 45 mil, aktiv körning, i somras med endast uppehåll för tankning tillika pissepaus. Har provat ett antal andra och Millen är helt klart min favorit.
|
Márquez obeveklig i Misano
Misano gav Márquez hans fem... |
|
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |