Läs Bike-karaktär.Nr:18 skrev:Det har jag försökt förklara i månader men du lyssnar ju inte! Problemen i karlskoga har endast varit av lokal karaktär![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Läs Bike-karaktär.Nr:18 skrev:Det har jag försökt förklara i månader men du lyssnar ju inte! Problemen i karlskoga har endast varit av lokal karaktär![]()
Peter linden, Miinin och dom andra raketerna håller elitnivå.Nr:18 skrev:Hur många elitförare kör i ERF?
Hur många?GSXR1100R skrev:Peter linden, Miinin och dom andra raketerna håller elitnivå.

Mårtensson är skapligt snabb, han lär visst ingå i ditt privata lyxteam.Nr:18 skrev:En snabb koll i team presentationen ger att ca 8-10 riktigt snabba förare av totalt 100 kommer att deltaga. Låter inte så farligt....
Det förändrar väl ingenting i kvalfrågan. Nr18 har inga problem att kvala in på egen hand. Låt mig påminna om att han körde åtskilliga sexor på Knutstorp under ERF:et i höstas.GSXR1100R skrev:Mårtensson är skapligt snabb, han lär visst ingå i ditt privata lyxteam.

Så du fick pengarna av Nr:18 till sist.Bingo skrev:Det förändrar väl ingenting i kvalfrågan. Nr18 har inga problem att kvala in på egen hand. Låt mig påminna om att han körde åtskilliga sexor på Knutstorp under ERF:et i höstas.
Du får det att låta som om Nr18 tar in "snabba A-förare" bara för kunna kvala in och därmed lura dig på din rättmätiga plats i tävlingen. Så är det inte. Han kvalar in på egna meriter. Dags att du också börjar tänka i de banorna kanske![]()
![]()
Han ingår i de 8-10 snabba förarna.GSXR1100R skrev:Mårtensson är skapligt snabb, han lär visst ingå i ditt privata lyxteam.
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand National, GGN! På onsdag åker delar av Bike-...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...