Neue helmut again!

Mattias skrev:
En pippi viskade att det kommer en ny Haga-variant till nästa år.

Fett. Du ska jag se till att bli rik till nästa år. :rolleyes:


abstruse skrev:
Hörru farfar! Är det inte bättre du lägger pengarna på båten till din hoj istället? Vidare, med tanke på hur mycket du kört i år är det väl bättre du lägger pengarna på några Wemi-körningar, tjackar blöjor eller spar kulorna till nästa säsong så du får lite användning för den där ursäkten till tvåhjuling.

Nåja. Jag har ju inte sagt att hjälm står högst upp på listan eftersom jag gillar den jag har. Ursäkt till motorcykel förvisso men desto roligare när man är lika snabb på dig med dig Kawaraket. :crash :rolleyes:
 
Jag brukade också vilja ha lite coolare hjälmar, men efter att ha kvaddat nästan en per år det sista så tyckte jag att det blev lite väl dyrt :crash Fast den du köpte var ju jäkligt fräck :tummenupp Kanske kan bli någon mer snygg till vintern om det är bra priser :p
 
abstruse skrev:
Hörru farfar! Är det inte bättre du lägger pengarna på båten till din hoj istället? Vidare, med tanke på hur mycket du kört i år är det väl bättre du lägger pengarna på några Wemi-körningar, tjackar blöjor eller spar kulorna till nästa säsong så du får lite användning för den där ursäkten till tvåhjuling. :crash ;)

"Ursäkten till"...... Nä nu!

Hörru gustav, vet du var killen bor eller? Kanske dags att ta en sväng till Herrljunga.......
 
t-rex skrev:
"Ursäkten till"...... Nä nu!

Hörru gustav, vet du var killen bor eller? Kanske dags att ta en sväng till Herrljunga.......

Jag vet var han bor men det är inte värt besväret att åka dit eftersom killen inte ens kan byta olja eller bromsbelägg så lär han ju inte kunna skilja på en hoj med karaktär och en gammal soffa med luffarturbo.

Fast man borde dra ihop alla TRX hojar som fok har på forumet och bara beundra varandras hojar lite - varför inte i Herrljunga?


Originally posted by Gustav1
Vad har jag sagt nu då?

Du har ju inte sagt något. Du heter ju Gustav1. ;)
 
Bäst???????

Visst det finns bra hjälmar,min är både snygg och bra jag tror väl också att min är bäst.
 

Bifogat

  • bild 069.jpg
    bild 069.jpg
    83.2 KB · Visningar: 79
Mattias skrev:
Hoppas inte mamma ser det här... Den kostar 7595:-.


Snälla, säg att du skämtar. Eller säg att du inte betalade så mycket iallafall.

Över 7 lakan ger dig en bil och åtta st cyklar i 500kr- klassen.
 
Nyheter
Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Back
Top