hjelmfrillan
En otrolig blick för spelet
Azzurro skrev:Jeg har allerede begynt, her i milano er det for tiden 15-16 varmegrader og strålende sol hver dag. Tørr asfalt og perfecte forhold!
vedlegger en liten väder rapport:![]()
RESPECT

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Azzurro skrev:Jeg har allerede begynt, her i milano er det for tiden 15-16 varmegrader og strålende sol hver dag. Tørr asfalt og perfecte forhold!
vedlegger en liten väder rapport:![]()

bikerwoman skrev:Det finns inget dåligt väder, bara dåliga kläder! Enda som gäller är att man har grepp, naturligtvis får man anpassa farten efter väglaget. Kalla däck på iskall vägbana är naturligtvis inte världens bästa kombination. Alltså kör man därefter! För övrigt är det väl mest en kostnadsfråga, när försäkringen kostar 2500:- / månaden ställer man ju inte gärna på hojen fööör tidigt!Ska ställa på min i mitten av mars igen, körde tills början av december i vintras. Då var det lite småkallt faktiskt.....
Lycka till med hojkortet och du...lär dig stava lite bättre kanske?
Micke_Lindstrom skrev:Jag var nyss ute på årets första hojtur""
""Dessutom har jag köpt ett nytt skinnställ som jag ville "provköra".
demo1 skrev:Hej undrar när sessongen börjar i vanliga fall? Inga svar som "när snönn smällt" tack!
alla tycker nog olika, och beror på hur mycket "solskensåkare" man är... berggren_martin skrev:Har hört att Aprilia fick sitt namn när man märkte att vägenskaperna var så dåliga och känsligheten för kyla så hög så att hojarna absolut inte kunde framföras förrän efter april, stämmer det?![]()
rougie skrev:Du med kanske?
Tycker att vi kan skapa en alldeles egen tråd, där bara sådana som stavar helt korrekt får diskutera i. Då kanske de kan vara alldeles glada i sin (lilla) utopi. Detta med tanke på att vi alla vet att det viktiga är hur man stavar, inte vad man menar.bikerwoman skrev:Vad stavade jag fel? Kan du vara snäll och visa mig?

Wuushu skrev:Tycker att vi kan skapa en alldeles egen tråd, där bara sådana som stavar helt korrekt får diskutera i. Då kanske de kan vara alldeles glada i sin (lilla) utopi. Detta med tanke på att vi alla vet att det viktiga är hur man stavar, inte vad man menar.![]()

Skulle inte ens ha svarat på ditt inlägg om det inte varit för ditt spyiska inlägg i slutet angående stavning. Men kör med samma stil som du och kan informera dig om att ditt inlägg innehåller för många vokaler efter varandra och sen verkar det som om din mellanslags tangent är trasig. ”fööör tidigt!Ska” Nu har du såklart skrivit flera ”ö” med flit och troligen bara missat mellanslag, man varför hacka ner på någon som skriver lite fel.bikerwoman skrev:Vad stavade jag fel? Kan du vara snäll och visa mig?

Håller med!HW skrev:Frågan är varför man slutar köra på hösten!!!
)Zeb_Macahan skrev:Å andra sidan bokade jag lektioner i april och körde upp i maj...
//jaG
rougie skrev:Skulle inte ens ha svarat på ditt inlägg om det inte varit för ditt spyiska inlägg i slutet angående stavning. Men kör med samma stil som du och kan informera dig om att ditt inlägg innehåller för många vokaler efter varandra och sen verkar det som om din mellanslags tangent är trasig. ”fööör tidigt!Ska” Nu har du såklart skrivit flera ”ö” med flit och troligen bara missat mellanslag, man varför hacka ner på någon som skriver lite fel.
Och som så många gånger tidigare har samma diskussion varit på tavlan, varför inte bara ha lite överseende?
Dags för mer vin!![]()

|
Sista dagarna för ”Early Bird”, Gotland Ring Bike Week!
Boka senast lördag 31/1 för... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!
Alldeles nyss fick vi klart... |
|
|
Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!
Michelin breddar sitt adven... |