Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Grejen är ju att det sitter sebring-pipor och powercomander på. Jag vet inte vad det kostar men 10000 känns det ju som+ jobbet att montera det. Men givetvis ska jag pruta. Vad tror ni är ett rimligt pris? Jag tänkte 55. Men jag är ingen expert.![]()
Jag var och provkörde idag. Först var jag rädd. Den kändes tung att rulla ut från uppfarten. Men när jag hade kört 10 m var jag typ kär.
Tog en vända i stan och på motorvägen. Alla man körde förbi kollade ju som fasen. Allt skakade och bakom mig dånade det som satan. Jag kände mig ascool. Sebring-piporna gjorde sig verkligen till rätta.
Om man bara får ett ord att beskriva MT-01 med som väljer jag, MÄKTIG.![]()
Mäktigt e rätta ordet....kul....köpte du den då??????
Oväsentligt kanske, men hur pass törstig är den?![]()
Oväsentligt kanske, men hur pass törstig är den?![]()
Alltså inte speciellt. Denna är mappad och går enligt förra ägaren snålt. Runt 0,5/mil, vilket verkar stämma hyfsat. Jag har inte kört några långa rundor ännu, och givetvis så gasar man ju endel. Men det låter rimligt.
Är det någon som vet om man kan få ut lite mer hk ut den? Den har ju redan pc, han sa att den bör ligga mellan 90-100hk nu med pc o nya pipor. Men jag vet inte säkert. Det är ju ändå 1700cc, man borde ju kunna kräma ut lite mer utan att något pajjar.
tack tack
Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner
En exklusiv motorcykel med ... |
|
![]() |
BMW Motorrad Vision CE
På IAA Mobility 2025-mässan... |
![]() |
Höstrusch för våra fotografer
Inte bara sommarmånaderna, ... |
![]() |
Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär
Efter nästan två decennier ... |
![]() |
Yamaha debuterar med V4 i MotoGP
Yamaha har meddelat att för... |
![]() |
Hojmys i Ugglans Park
Ända sedan början av 90-tal... |
![]() |
MC-mässan 2026
MC-Mässan är tillbaka 23–25... |
![]() |
Bike kör Stark Varg EX!
Under hösten kommer Bike gö... |
![]() |
Customhoj Bike Show 2026
Den 23 till 25 januari körs... |
![]() |
Racing på Kjula Dragway till helgen
Den kommande helgen (23-24 ... |