Köpte ett fairing kit från samma säljare på Ebay, kruxet var att rutan som följde med var helt fel storlek..
Råkade du ut för samma sak med ditt kit? Tips på var man kan hitta en ruta av rätt storlek skulle vara guld värt.

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har styrändspeglar, funkar jättebra, bättre sikt än original, mindre armbåge, mindre vibrationer.- Backspeglar, gillar inte riktigt dom som sitter på (orginal) och funderar på att byta. Skulle helst ha några svarta och gärna några som kommer ut lite längre då jag knappt ser bakåt som det är nu utan måste böjja in armarna för att kolla i speglarna.
Hittade några på Ebay som man sätter in i änden på styret och det verkar ju smidigt men dom är rätt små och gör väl MC'n ännu bredare och det verkar väl ganska opraktiskt.
Någon som har sånna och kan ge en liten recension om dom? Eller kanske tipsa om någon sida med speglar, eller så kanske Ebay är att föredra?
Det finns några varianter, köpte mina från http://www.mopedshop.de, dyrt som f-n, hittar inte dom där nu. Finns enklare variant på http://www.gsg-mototechnik.de/. Kan även vara värt att fråga Otto på MTOC (se längst ned).- Dom bakre fotpinnarna. Damen min kollar på mig som om jag vore tokig när jag visade vart hon skulle sitta i framtiden
Skulle gärna vilja sänka dom lite och undrar om det finns någon sida som säljer ngt kit eller annat för att få ner dom "en bit".
Det finns företag som bygger om din sadel eller lägger på nytt överdrag, har sett detta på nätet någonstans, minns inte var.- Sadeln. Har två små hål i sadeln och skulle antingen behöva köpa ett nytt sadelöverdrag eller en helt ny sadel, ävan här skulle jag behöva tips om en sida eller en affär i Sthlm man kan åka till.
FAB lär ha en, googla.- Skulle vilja rensa baken på höjjen, få bort allt plast å gärna få dit ett snyggare bromsljus. Men iom att jag som sagt är usel på detta så skulle jag gärna få lite tips å tricks för hur jag ska gå till väga, finns det färdiga kits att sätta dit som det även finns plats för blinkers och bromsljus på?
Teccdesigns passar rakt av på Yamahastyren, hur det är med andra vet jag inte.Har kollat på speglarna på teccdesign och det är inte riktigt sånna jag vill ha...
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |