NSB33
Mullsjö Maniac
Om du tänker på Stoner 1.53,9 från 2008 så sattes den tiden på kvaldäck.
Det var Lorre som satte den tiden på kval, såg nu att varvrekordet var 1.55.1 under race!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Om du tänker på Stoner 1.53,9 från 2008 så sattes den tiden på kvaldäck.
Vad är grunkan på styränden till för?
![]()
Var också inne på bromsskydd men där verkar finnas en snutt vit text på som knappast behövts då.Det är en intercom
Nä det är för att du ej skall fastna i någon annan med frambromsen, har skett en del nasty olyckor där folk slått runt!
Var också inne på bromsskydd men där verkar finnas en snutt vit text på som knappast behövts då.
Fast krokar något fast innanför skyddet smäller det rejält...
Var också inne på bromsskydd men där verkar finnas en snutt vit text på som knappast behövts då.
Fast krokar något fast innanför skyddet smäller det rejält...
Helt rätt! Blandade ihop vinnaren av racet med den som tog poleDet var Lorre som satte den tiden på kval, såg nu att varvrekordet var 1.55.1 under race!
Beläggningen har ingen större betydelse när däcken är kalla och banan är full av sand. Man ser tydligt hur mycket sand som blåser in på banan när de kör utanför idealspåret.TC, vridstarka tusenkubiksmotorer och perfekt beläggning.
GP12Yamahan verkar sakna lite på topp där men är som alltid bergstadigt i kurvorna. Sen att Lorenzo kör som om M1:an vore på räls gör inte saken värre heller.
Undra hur många kåpset Hernandez har med sig![]()
Ser ut som om det skulle vara ett tillägg i reglementet, alla förare verkar ha skyddet, inte bara Bradl som har Rizoma som sponsor. Nån som vet?Nä det är för att du ej skall fastna i någon annan med frambromsen, har skett en del nasty olyckor där folk slått runt!
Någon borde ju berätta för Pedrosa att det var därför han vurpade. Han som tyckte att vurpan var ”totally unexpected”. Och någon borde ju för tusan skriva till Repsol-Honda så att ingenjörerna kan uppdatera elektroniken med det här nya sambandet....däcken är kalla och banan är full av sand...kan ha varit något liknande för Pedrosa...
Vad kostar det sen? Har ju viaplay nu för 199, funkar klockrent när det är på hd streamen.Nu finns det en app med Livetiming och nyheter osv, laddade precis ner till min android
http://www.motogp.com/en/news/2012/Dorna%20Sports%20launch%20brand%20new%20MotoGP%20Live%20Experience%20app
Köpte den där svindyra iGrej-appen och blev djupt besviken. Den är fan värdelös, kraschar och bråkar. Vi får se om den skärper sig.
Och videoströmmen på iGrej hoppar fram och tillbaka i tid, helt magiskt. Vi hoppas även det skärper sig. Det har funkat i några år så varför ska det bara fortsätta kan man undra.![]()
Nu har jag inte läst hela tråden men.....
Kör Pramac Ducatin med aluram eller den gamla grillkolsramen ?
![]() |
Strängnäs Bike Show den 30/8
Sista lördagen i augusti är... |
![]() |
Mälaren Runt – Tillbaka till rötterna
Under lördagen kördes Mälar... |
![]() |
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2
2025-års Fat Boy Gray Ghost... |
![]() |
European Bike Week: 2-7 september 2025
Under veckan den 2 – ... |
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |