Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Mycket udda val av tidpunkt att lägga GP-karriären i malpåse - mitt under säsongen. Har det inträffat tidigare?Axxexs skrev:2239871Sebastian Porto kommer inte till start! Anledningen är att han bestämt sig för att sluta köra med omedelbar verkar.
http://www.motogp.com/en/motogp/motogp_news.htm?menu=news&news_id=17064&championship_id=2§ion=1
På måndag ska teamet leta efter en ny förare.
Edwards före Hayden? Vad får dig att tro det?Matulda skrev:22414891.Rossi
2.Melandri
3.Edwards
4.Hayden
5.Capirossi
Det är bara början, fallet kommer att fortsätta under helgenGustav O skrev:2240868Roberts tappade igen, till en andraplats.![]()

Japp. Ner till tredje är skitkasst.sandstream skrev:2241759Det är bara början, fallet kommer att fortsätta under helgen![]()
Det är ju som det ska vara. Oerhört fränt med KR-Hondan före alla fabriks-Hondorna.oFFkeFF skrev:22428851 sekund mellan 1'a och 15'e plats, det är tight.
Ska bli kul och se racet imorgon, ruggigt ball om Roberts med hembygget och Suzuki för en gång skull kan hänga med i racet.
Vermeulen överraskar, så fort har han aldrig kört innan.
Gustav O skrev:2242981Japp. Ner till tredje är skitkasst.
Det är ju som det ska vara. Oerhört fränt med KR-Hondan före alla fabriks-Hondorna.
Vermeulen kör bra och det ska bli intressant om de kan hålla hela racet.
Detta är Rossi country så han tar det.
Nej, det går ju att tolka som om att de siktar på det också. Undrar vem det skulle kunna vara?oFFkeFF skrev:2243126Kenny säger i intervjun att det ska bli två förare i teamet? Någon som hört talas om det tidigare?
Max Biaggi!!Gustav O skrev:2243134Nej, det går ju att tolka som om att de siktar på det också. Undrar vem det skulle kunna vara?

Gustav O skrev:2243134Nej, det går ju att tolka som om att de siktar på det också. Undrar vem det skulle kunna vara?
Något står inte rätt till när Vermeulen kvalar före Capirossi, det är en sak som är säker. Men att Gibernau startar från femtonde plats blir mindre konstigt när man ser till skillnaden i tid; av de små skillnaderna att döma kommer det bli ett fenomentalt race!xyx skrev:2242860Kvalresultaten:
Riktigt strongt av Kenny Roberts och Suzukikillarna.
Vad har hänt med Ducati?
2.Maverick_ou812 skrev:2243299Någon som har örnkoll?
Hur många av dom som startat i pole har sen stått som segrare i år?
Var på väg att skriva "vem"....RedBaron skrev:22433962.
Capirex i Spanien. Peddot i Kina.
Under EICMA-mässan i Milano presenterar Harley-Davidson de kommande daga...
Den längsliggande V-twinnen (med vevaxeln cykelns färdriktning) har seda...
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...