MotoGP 2011 - Silly Season

[YOUTUBE-ID]Awtv3XBAuWQ[/YOUTUBE-ID]
 
Jomenseruatte

Får man köra GP så ställer man nog upp på en hel del prostitution...
 
Rykten sägar att DORNA ska sälja MotoGP nästa år.

DORNA, som ägs av finnansbolgaget Bridgepoint financier group, köpte loss ägandet av serien för 4 år sen av CVC group för vad man tror ca 450 miljoner euro. CVC Group äger numera bara F1.

Något för Paris Hilton att köpa hela skiten?
 
Tycker jag verkar bra. Vad var det hon sa "Roadracing is a very sexy sport". Hon är ju uppenbarligen smart. Också!

Enda smarta med att köpa MotoGP nu är att man får ett par år, förhoppningsvist, med Rossi hos Ducati. Det ger nog störst inkomster och publicitet just nu. MotoGP har nog mycket att tacka Rossi för. Är nog största anledningen till försäljning nu från deras sätt att värdera den. Senare kanske man inte kan få ut lika mycket. Speciellt inte nu när man gjort så stora kostsamma förändringar för teamen. Finns ju mer än bara ett problem hos teamen. Allt för att nuvarande ägarna skulle kunna mjölka ut det sista. Hoppas nya ägarna blir bättre..
 
Paris Hilton säger hon ska vara med på iaf 5st race nästa år med teamet.

Nyheten om Paris team har varit förstasida på många tidningars sportbilagor runt om i världen som normalt inte brukar nämna något om rr. Så hon har ju lyckats göra att rr synts mer än normalt iaf.

1292679011.jpg
 
Alla ni som har psykiska och fysiska problem med att köra något mindre än 1000cc och dessutom måste häckla andra som inte har era handikapp - håll er här! Förpesta inte andra forum some redan är fria från er!
 
Paris Hilton säger hon ska vara med på iaf 5st race nästa år med teamet.

Nyheten om Paris team har varit förstasida på många tidningars sportbilagor runt om i världen som normalt inte brukar nämna något om rr. Så hon har ju lyckats göra att rr synts mer än normalt iaf.

1292679011.jpg
Undrar vad grabbarna tittar på... :wiggle

Skall vi gissa att platsen som grid girl de loppen är vikt åt miss Hilton?
 
Efter Valentino Rossi på Ducati, tror jag att det bästa som hänt roadracing 2010/11 är Paris Hilton!

(Ännu en mening jag aldrig trott jag skulle formulera!)
 
Nyheter
En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Back
Top