Om vädret tillåter så ska det snurras.![]()
När och var ska vi samlas inför årets sthlm's snurr på lördag, om nån ska haka?

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Om vädret tillåter så ska det snurras.![]()

När och var ska vi samlas inför årets sthlm's snurr på lördag, om nån ska haka?![]()
Är det inte någonstans vid gullmarsplan som "starten" går, tycker att jag läst det någon gång...
Vet någon hur länge man kör, är man hemma till tre-fyra om man drar iväg runt tio-elva. Behöver ev wheela ned till strängnäs på eftermiddagen och behöver veta lite tider... Skager du kördeväl förra året, ait.
. Det tar väl ca:3 timmar skulle jag gissa på, kommer inte exakt hur lång tid det tog förra året, men jag tror vi körde nästan dubbelt så långt som man skulle
. Tror du hinner till tre utan problem. Starten är mycket riktigt nedanför gullmarsplan vid rapidos klubbstuga, vi kan ju träffas vid gullmars och åka ner gemensamt, ligger ca:300 meter därifrån. Kommer säkert att bli kanon, bara vi får med våran eminenta kartläsare. Vi kan väl träffas vid 09:45 på gullmarsplan och åka ner 10:00 till stugan.Det beror på vem som läser kartan, Olof skulle visst göra det i år så det kommer gå hur bra som helst. Det tar väl ca:3 timmar skulle jag gissa på, kommer inte exakt hur lång tid det tog förra året, men jag tror vi körde nästan dubbelt så långt som man skulle
. Tror du hinner till tre utan problem. Starten är mycket riktigt nedanför gullmarsplan vid rapidos klubbstuga, vi kan ju träffas vid gullmars och åka ner gemensamt, ligger ca:300 meter därifrån. Kommer säkert att bli kanon, bara vi får med våran eminenta kartläsare. Vi kan väl träffas vid 09:45 på gullmarsplan och åka ner 10:00 till stugan.
Det beror på vem som läser kartan, Olof skulle visst göra det i år så det kommer gå hur bra som helst. Det tar väl ca:3 timmar skulle jag gissa på, kommer inte exakt hur lång tid det tog förra året, men jag tror vi körde nästan dubbelt så långt som man skulle
. Tror du hinner till tre utan problem. Starten är mycket riktigt nedanför gullmarsplan vid rapidos klubbstuga, vi kan ju träffas vid gullmars och åka ner gemensamt, ligger ca:300 meter därifrån. Kommer säkert att bli kanon, bara vi får med våran eminenta kartläsare. Vi kan väl träffas vid 09:45 på gullmarsplan och åka ner 10:00 till stugan.

Det är just Gotland jag skall köra på.
Har du samma tryck fram och bak??
Är helt ny på detta med motard.Kör en del i skogen och har kört Blejden på Ringen ett antal ggr.Vill ju ha lite tips med mig..![]()
Får man fråga vem som klotade vart? Hur många vart ni?
Vart på Gullmarsplan ska ni träffas?
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand National, GGN! På onsdag åker delar av Bike-...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...