Motard Maffia STHLM (keep it burning)

Vilken är din favorit sida om stan: Norr eller Söder sidan?


  • Antal röstningar
    0
  • Undersökning stängd .
Jag ska på en massa lägenhetsvisningar imorrn så jag är nog inte fri förän runt kl 15. Men jag slår skagen en pling då och ser om det blev något åka. (jag vill nöta bana!!!!!!!!!)
 
Synd att man är upptagen imorgon annars hade jag gärna kommit till Lunda för att fota lite!
 
Blir nog ingenting idag för min del. Så jävla blött ute och det lär inte torka upp med tanke på hur vädret ser ut just nu.
 
Jäkla vilket nice väder det va idag, blev en premiärtur på 4-5 mil :)
och den hoppade igång på tredje kicken..precis som det ska va :tummenupp

Till helgen borde det väl bli lite körning om det fortsätter så här!
 
tro de eller ej... olofs hojj smälde igång efter första. Själv stod jag och kicka 10 minuter minst med min egen :mad:
 
Vem orkar kicka? :slicka

Det är manligt att kicka:yoparty

Seriöst Olof, har du nånsin fått igång din på första kicken..snart har väl hela maffian stått o kickat dina hojar :arsele

Jag hade lite problem med ktm:en ett tag, det erkänner jag men det löste sig efter byte av munstycke. Sen dess har det aldrig varit några problem. (Om man bortser från att ktm inte kan framställa ordentliga slangklämmor) Din hoj därremot... Hur pålitlig verkar den vara? "Jag kunde inte få ur 2:an":blah

tro de eller ej... olofs hojj smälde igång efter första. Själv stod jag och kicka 10 minuter minst med min egen :mad:

Precis! Go Felix, på dem ba'!:tummenupp
 
Last edited:
åka till helgen... vad säjer ni. BILIA haga norra kl 13.00 på lördag tex. (om vädret blir skapligt). Vi ses :)
 
Nyheter
BMW F 450 RR 2027
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...

Ducati Panigale V4 2027
Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...

Aprilia skriver historia
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...

Nytt i MotoGP till 2027
Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...

Fyra nya Triumph-modeller
Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...

Seriösa mc-kläder till bra pris
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...

Márquez obeveklig i Misano
Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...

Back
Top