Du har en Yamaha TZR 2RK, ramnummer mellan 000101-011100. Den modellen är inte strypt den elektroniska vägen.Dizzy skrev:okey, men vad betyder det om man har 2RH005526 ? strypt är den då inte.. men aja, skit samma![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Du har en Yamaha TZR 2RK, ramnummer mellan 000101-011100. Den modellen är inte strypt den elektroniska vägen.Dizzy skrev:okey, men vad betyder det om man har 2RH005526 ? strypt är den då inte.. men aja, skit samma![]()
Stava med kBiifer skrev:För att inte tala om vatterscootrar. :kocko
![]()
snackar du om min kamera eller!!!Biifer skrev:För att inte tala om vatterscootrar. :kocko
![]()

2RH005526 inte 2RKBiifer skrev:Du har en Yamaha TZR 2RK, ramnummer mellan 000101-011100. Den modellen är inte strypt den elektroniska vägen.
Nej, 2RK!Dizzy skrev:2RH005526 inte 2RK![]()
![]()
Men det är en modell 2Rk. Om du tittar i boken så står det RK överallt. Jag vet inte varför det står RH (vilket det även gör på min) för modellen heter 2RK.Solid snake skrev:Min har 2RH000---![]()
Biifer skrev:Men det är en modell 2Rk. Om du tittar i boken så står det RK överallt. Jag vet inte varför det står RH (vilket det även gör på min) för modellen heter 2RK.


vilken bok menar du? den sk, "skötselanvisning"? eller? vilken årsmodell har du? jag har -89 och på min sida 6 så står det om styrlåset, men det står ju 2RH på ramen, motorn??Biifer skrev:På sidan 6 i boken finns det en bild på ett ramnummer där det står RK.


(om ni äns har kvar dom)Det står så in min Haynes Manual för Yamaha TZR 1987-1993. Jag har en 87a.Dizzy skrev:vilken bok menar du? den sk, "skötselanvisning"? eller? vilken årsmodell har du? jag har -89 och på min sida 6 så står det om styrlåset, men det står ju 2RH på ramen, motorn??

nu blir jag bara mer och mer förvirrad??|
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa
Det händer en hel del när d... |
|
|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
KTM och Husqvarna återkallelser
Pressreleaser från KTM och ... |
|
|
Provkörning pågår: KTM 1390 Super Adventure S EVO
Vulkanen Teide vakar över o... |
|
|
Äventyr i Algeriet
I januari åker Allt om MC t... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |
|
|
CIAO ITALIEN!
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |