Mediafnasket gör Mcrepotage

petterekman skrev:
Usch så pinsamt... Nu känner jag mig ännu mera bortgjord! Inte nog med att man snubblade på ett cykelställ och föll som en fura mitt på stan så måste man inse att man haft totalt hjärnsläpp och hävdat att det är 120 sek på en minut... HOST HOST! :rodnar :rodnar Förlåt, jag ska aldrig mera säga något, jag tror jag går och gömmer mig under en sten i ett decennium eller två... Ska jag tillägga att jag går lång matte, fysik och kemi och tredje året i gymnasiet?

FÖRLÅT! Jag känner mig väldigt dum, usch... :zpy

Hoho, sånt som sker. :) Jag minns fortfarande en fysiklektion i grundskolan där vi skulle räkna fram längden på något (whatever). "Ca 1 meter" gav jag som svar när läraren frågade klassen. "Stämmer inte med min uträkning" hävdar en annan elev. Han hade kommit fram till 59-komma-något cm (samma som jag), varpå jag proklamerar med hög röst (tänkades på tid istället för distans) - "Ja men hallå! En meter är 60 cm och jag sa CIRKA. 59-komma-något ÄR ca en meter, pucko!". Så blev det så där jobbigt tyst i klassen när alla rynkar lite på ögonbrynen, tittar upp till vänster och tänker: "Vad sa han nu, egentligen?" Jag blev en tomat. "Eller vänta... alltså... eller.. ööhh... dvs... glöm att jag sa nåt. Snälla?"
 
rerell skrev:
Hoho, sånt som sker. :) Jag minns fortfarande en fysiklektion i grundskolan där vi skulle räkna fram längden på något (whatever). "Ca 1 meter" gav jag som svar när läraren frågade klassen. "Stämmer inte med min uträkning" hävdar en annan elev. Han hade kommit fram till 59-komma-något cm (samma som jag), varpå jag proklamerar med hög röst (tänkades på tid istället för distans) - "Ja men hallå! En meter är 60 cm och jag sa CIRKA. 59-komma-något ÄR ca en meter, pucko!". Så blev det så där jobbigt tyst i klassen när alla rynkar lite på ögonbrynen, tittar upp till vänster och tänker: "Vad sa han nu, egentligen?" Jag blev en tomat. "Eller vänta... alltså... eller.. ööhh... dvs... glöm att jag sa nåt."

:lol det kunde varit jag det..... kul att det finns fler förvirrade själar i denna världen ;)
 
Bikerbitch skrev:
Haha, vilka ideer ni har! Får nog se till att göra fler filmer sen under våren kanske.

Västerås, betalar du biljetten då? :)

Hmmm.. ska JAG betala biljetten? :confused:
Jag som trodde att man gick till media för att få pengar själv :notme
 
Re: Re: Re: Re: Mediafnasket gör Mcrepotage

race skrev:
får Nisse vara me vill ja oxå va me å posa lite faktiskt :gråta


han me moppen :cool:

Jomenvisst, om det nu blir något.. Fast så mkt hojköra lär det väl inte bli med tanke på hur vädret verkar vara.
Vi får väl se hur det blir.
 
Therudeboy skrev:
Bara mer bevis på att du är brun i mungiporna :slicka


Menar nog att det inte riktigt är i klass med vad du hade tänkt för att klassas in som rövslickeri.
 
Bikerbitch skrev:
SOV NU GHOST! Du skulle visst upp tidigt. Eller väntar du på dammatchen kanske?

Jag har ett något minskat sömnbehov sedan 3 månader tillbaka... :p
(vi kan gå in på det vid ett annat tillfälle om du vill, då kan vi prata mat också ;) )

Edit: tack för att du bryr dig. :hej
 
Den här tråden skulle man ju läst innan man lät sig luras att babbla massa skit framför den där kameran :crash

BB, du förstår väl att du inte kan ha med det där! :o Stackars barn å se en galen kvinna stå å svamla.. :p
 
Frida skrev:
Den här tråden skulle man ju läst innan man lät sig luras att babbla massa skit framför den där kameran :crash

BB, du förstår väl att du inte kan ha med det där! :o Stackars barn å se en galen kvinna stå å svamla.. :p
Jag kräver en kopia av inspelningen av Frida som betalning för skjutsen. :D
 
Sweedo skrev:
Jag kräver en kopia av inspelningen av Frida som betalning för skjutsen. :D

Den är redan deletad. Det var inget att spara.

bönar och ber att BB ska deleta den
 
Frida skrev:
Den här tråden skulle man ju läst innan man lät sig luras att babbla massa skit framför den där kameran :crash

BB, du förstår väl att du inte kan ha med det där! :o Stackars barn å se en galen kvinna stå å svamla.. :p

Ditt svamel vägs upp av den konkreta fakta jag delade med mig av :D
 
Robban W skrev:
Ditt svamel vägs upp av den konkreta fakta jag delade med mig av :D

*asg* Här kommer en ordagrann återgivning av Robbans svar:

"Öh.... Eh.... Öh.... Men sluta Frida! Öh.... Öhöhöhöööö.... Eeeehh.... Hmm.... Möhööh.... Ööööh.... Eh.... Öh...."

Det blir ju bra att visa upp! :D "Så här flummig blir man av att köra hoj!" (De vet ju inte att du är född sån. Eller blev du det efter att du träffade mig kanske? Skämmer jag dig så mycket?! :skrämd :skrämd :skrämd )
 
Mohahhaha. Jag har planer för Robbans små kommentarer. Skall bara få arlset ur och redigera grejerna ;)

Nej Frida, jag har inte deletat det. Men jag kan naturligtvis klippa bort det "hemska" du säger om du _absolut inte_ vill ha med det!
 
Nyheter
Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige

Äntligen är frågan om vem s...

Back
Top