Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det handlar inte om det. Klart jag gillar oskrapade hojar. Problemet är mer att jag gillar att utvecklas som förare...
... Utvecklas gör man när man ligger på gränsen...*
... och gränsen når man när man kör av...**
... så kör man inte av ligger man inte på gränsen...***
... således utvecklas man inte****
Så länge jag har kvar hojen så dyker jag nog upp på en och annan TTrunda...
- or not!!OK ni övertygade mig
Gamla Bettan får göra sitt bästa
Pizzabuffe e PMad
Nä inte bara feghetjag har inte haft mitt kort så länge och vågar inte gasa fullt ut i kurvorna och då är JKays grupp perfekt
Känner du samma så välj JKays grupp. Det man aldrig får glömma är att tycker man det går långsamt där bak så kan man flytta fram i gruppen när man stannar och pausar. Tycker man förtfarnade att det går långsamt så kan man byta grupp![]()
Så var aldrig rädd för att starta i en långsammare grupp för att sen byta upp sig när det går. Det värsta är dom som blir sura för att de har valt fel grupp och på så sätt skapar dålig stämning i gruppen. Utan byt grupp eller placering i gruppen när det går så löser sig allt![]()
), men bytte ner oss vid första stopp då han som var med inte haft kortet så länge.Finns visst en lite risk att jag losar min sisteman, då han verkar dubbelbokad (inte lätt att basa över vilsna bartenders oxå, eller Martin?)
Får bli det traditionella metoden av att peka ut (beordra) någon som vågar ansluta sig till min grupp att ta den platsen.![]()
Kanske någon med ledvärk eftersom man slipper signalera bakåt på den platsen![]()
Men du, om vi gör såhär att du går tillbaks till lekis så blir alla glada. Du kan leka och flamsa runt bland jämlika och vi slipper totalt humorbefriade, onödiga inlägg.
), men är inte andelen onödiga inlägg i den här tråden totalt sett ganska hög, så fem mer eller mindre borde kanske inte göra varken till eller från?
Jag kan försöka förstå proportionerna...Men det är deras mamma som dragit in dottern i detta. Då får hon stå för kalaset.

Hörrö farbrorn, vi skickar lite bilder så du ser hur det gå till när riktiga män roddar.Spiddekauga!!!
Ska ni köra över 200 pers? Så j-a cool!!!
Knake!!!
Inte såna sitkissare som ni fjollträskare.Och ni båda har naturligtvis skickat PM om matbeställning?209. johan - Fläskfile
210. TouchMan65 (Om hoj kan fixas) - Fläskfilé
Hörrö farbrorn, vi skickar lite bilder så du ser hur det gå till när riktiga män roddar.Inte såna sitkissare som ni fjollträskare.
Ska vi redan nu skicka utmaningen om största hojträff på nationaldagen eller är du upptagen med att sitta på Skansen vinka på Viktoria och hennes Daniel?
Och ni båda har naturligtvis skickat PM om matbeställning?
Om man blir sisteman till dig, får man då bara vara med på 3/4 av rundan?![]()
(Skönt det gick bra och att du sitter på hojen igen!Tyckte gruppen du ledde, som jag var med i, höll ett alldeles lagom tempo, så det är möjligt jag kör i den i år igen.)
Jag ska försöka att rodda HELA vägen denna gången![]()

Ja, en BRA bit över 200 pers. men över 200 HOJAR! DEN du! Det fixar ni inte ihop i Tokholm!
Risken finns ju alltid. Vi har haft bylingen cirklande runt macken förr och då har inget hänt.

Hela vägen!? Menar du då rätt väg eller fel väg?
Jag trodde nämligen det var meningen att det skulle köras vilse!?![]()
Jag ska försöka att rodda HELA vägen denna gången![]()

Hela vägen!? Menar du då rätt väg eller fel väg?
Jag trodde nämligen det var meningen att det skulle köras vilse!?![]()
Jag har noll koll runt Eslöv så åker ni med min grupp åker ni garanterat vilse![]()


du e inte ensam![]()

Du skulle väl köra med Gps![]()
Kör du vilse då så är det riktigt dåligt![]()
Jooooo, vi sänker ww i närmsta vattendrag om han ens tänker tanken!Är inte GPS förbjudet för Reisleiters!?
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |
|
|
Yamaha R7 får stor uppgradering!
Yamaha R7 får en nängd uppg... |