sandstream
Guest
Ja, Illmor vill säkert att han bara ska åka runt och elda däckimaster skrev:2477109Hoppas de stänger av traction control och såna dumheter på hans hoj.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ja, Illmor vill säkert att han bara ska åka runt och elda däckimaster skrev:2477109Hoppas de stänger av traction control och såna dumheter på hans hoj.
Det saknas motsvarighet. Melandris uppställ vid målgången på Philip Island var såklart också sanslöst. Men det var med slutkörda regndäck på småfuktig asfalt. McCoy går inte att slå.Berra skrev:
Jag tror nog att det finns folk som ska slå McCoy.Nyteknik skrev:2477143Det saknas motsvarighet. Melandris uppställ vid målgången på Philip Island var såklart också sanslöst. Men det var med slutkörda regndäck på småfuktig asfalt. McCoy går inte att slå.
sandstream skrev:2477127Ja, Illmor vill säkert att han bara ska åka runt och elda däck![]()
![]()
Antispinnen lär ju vara avslagbar som på 990-hojarna så McCoy kan säkert bjuda på ett par feta ställ för lite extra publicitet.Dr.Bike skrev:2477182Såklart inte... men tänk på SHOWEN!
(han lär ju ändå vara chanslös till pallplats i detta läget)
Fast det mest underhållande är ju givetvis en körstil utan ett enda släpp. Möjligen en lowsider ibland.Nyteknik skrev:2477143Det saknas motsvarighet. Melandris uppställ vid målgången på Philip Island var såklart också sanslöst. Men det var med slutkörda regndäck på småfuktig asfalt. McCoy går inte att slå.
Som sagt. Helt oförutsägbar.valmers skrev:2477526Fast det mest underhållande är ju givetvis en körstil utan ett enda släpp. Möjligen en lowsider ibland.![]()
Men ganska kul faktiskt. Eller är det bara jag som skrattar? Jag hoppas Valmers håller stilen även i fortsättningen och är riktigt Biaggi-dryg när Hayden vinner VM och kör runt med nr 1 på hojen nästa år.Gustav O skrev:2477555Som sagt. Helt oförutsägbar.
Nej, Biaggi i MotoGP har aldrig varit speciellt kul att se. Men i 500 och framför allt 250 var hans körstil klart aggressiv.valmers skrev:2477526Fast det mest underhållande är ju givetvis en körstil utan ett enda släpp. Möjligen en lowsider ibland.![]()
Visst är det så. Minns efter ett av de bättre racen -00 när Rossi blev slagen av McCoy och sade att det var ett rent nöje att ligga bakom och se honom från första parkett.Chris Ash skrev:2478308Det är en vedertagen sanning att McCoy är helt unik, läs en intervju med tex Rossi eller Doohan ang ämnet, ingen kör som Garry, sen kan soffexperterna säga vad de vill.
Fast när det gäller McCoy, jag gillar hans körstil, så är han begränsad och när alla andra började köra 16,5" bakdäck så tappade han succesivt, tillsammans med all skador också, sitt övertag.Nyteknik skrev:2478756Visst är det så. Minns efter ett av de bättre racen -00 när Rossi blev slagen av McCoy och sade att det var ett rent nöje att ligga bakom och se honom från första parkett.
Men minnet är i många fall kort och det är häpnadsväckande lätt att avfärda den som inte för tillfället är mediernas favorit som en pinsam föredetting. Ett av vår tids bedrövliga kännetecken.
Gustav O skrev:2478780Fast när det gäller McCoy, jag gillar hans körstil, så är han begränsad och när alla andra började köra 16,5" bakdäck så tappade han succesivt, tillsammans med all skador också, sitt övertag.
Nyteknik skrev:2478756Visst är det så. Minns efter ett av de bättre racen -00 när Rossi blev slagen av McCoy och sade att det var ett rent nöje att ligga bakom och se honom från första parkett.
Men minnet är i många fall kort och det är häpnadsväckande lätt att avfärda den som inte för tillfället är mediernas favorit som en pinsam föredetting. Ett av vår tids bedrövliga kännetecken.
Skönt att fyrtaktarna har minskat antalet high siders så vi får ha med förarna så länge som möjligtChris Ash skrev:Hade han inte hackats i bitar av alla skador så hade han varit en av toppgubbarna fortfarande.
En seriös fråga:Gustav O skrev:2478780Fast när det gäller McCoy, jag gillar hans körstil, så är han begränsad och när alla andra började köra 16,5" bakdäck så tappade han succesivt, tillsammans med all skador också, sitt övertag.
Igen? Han har aldrig varit på toppen.R1 wannabe skrev:Ps. Valmers, nu har "Kejsaren" börjat sin långa vandring mot toppen igenDs
hmm..han vann faktiskt sitt första race på en 500:asandstream skrev:2479968Igen? Han har aldrig varit på toppen.
sandstream skrev:2479968Igen? Han har aldrig varit på toppen.


|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |