MC-livet på TV4 Sport!

Det går tydligen i repris på fredag 6/4 kl. 22:30 och på lördag 7/4 kl. 12:00. Om inte TV4 har felaktiga uppgifter på sin hemsida.
http://www.tv4.se/1.2578922

Observera att repriserna verkar komma att hamna lite olika för varje avsnitt.
 
Nån kanske langar upp det på tpb snart..

Missade också, känns inte aktuellt att köpa premium när man redan betalar för Tv4Sport.

Men visst va det en tjej som övningskör på trailern, finns det nåt sötare än en tjej som lägger omkull en hoj på lågfarten? Som en nyfödd hjort som snubblar efter sina första steg i världen :)
 
Alltid kul med MC på svensk tv men gud vilken trist produktion. Kändes enormt torrt och andades med info filmer ala skolan. Eller sådana sköna info rullar som visas på en del trötta kurser som lagen kräver att man går. Sen avslutas det med en motocross/fmx kille som är helt enormt grym på att köra men sitter mest på en strand och verkar djup. Fattade inte riktigt det tänkte på när mats wilander skulle läsa poesi i god morgon sverige typ. (ni som är för unga får la goggla kanske finns på tuben, roligt)

Med andra ord ni som inte såg missa inte direkt något....
 
Tänkte se...men grejen är att oftast så betyder "MC kultur" för gemene man och även TV journalister att man ska berätta om asfula krompråmar och deras förare på 340 kg...(alltså pråmarna..och ägarna ...var). Folk tror alltförofta automagiskt att MC innebär chaps, äcklig hängbuk, skiftul HD med en framruta från en Jeep Grand Cherokee och fransar på byxorna...Men den här är kanske annorlunda ?
 
Jag ser det första programmet som något som ska skapa intresse för de övriga avsnitten, moralkärringarna kommer antagligen ha en "field day" över sporthojsåkarna på gatan, lite beroende av vilket material dom väljer att använda, det finns en del godis att ta av där...
Jag vet nämligen vad dom fått!
Muuuuahahahaha

Fredrik:arsele
 
Du kan få ladda upp varje avsnitt är du snäll! valde bort sportkanalerna så de försvann nu i månadsskiftet -.-
Seedar på tpb...
 
Det var ett riktigt bra första avsnitt enligt mig - det sammanfattade de kommande nio avsnitten på ett riktigt snyggt sätt.
Man fick lite godis ifrån de flesta typer av hojåka.

Jag tror detta kan bli riktigt bra - och han som gör ljudspåret (minns ej namn just nu) tycker jag levererar och passar in perfekt!


(Vettefan om tpb-snacket uppskattas av Sporthoj.com, gör det inte det så snälla radera inläggen istället för att låsa tråden moderator!)
 
Nyheter
BMW F 450 RR 2027
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...

Ducati Panigale V4 2027
Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...

Aprilia skriver historia
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS
Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027
Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...

Nytt i MotoGP till 2027
Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...

Fyra nya Triumph-modeller
Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...

Seriösa mc-kläder till bra pris
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...

Márquez obeveklig i Misano
Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...

Back
Top