MC-kläder i Thailand

TR1stan

Ny medlem
Gick med
29 Mar 2008
Ort
Huddinge
Hoj
Kawasaki Versys 07
Ska begå en preliminär Thailandspremiere nu i vår och jag behöver ett textilställ. Är det någon som har erfarenhet av att handla sådant i Bangkok? Var? Priser? Kvalitet?

/Olle
 
Jag åkte till thailand utan kallingar, och spenderade två veckor där utan att hitta annat än för små y-frontare :arsele

Jag skulle köpa kläderna här hemma om jag var du, så slipper du öda värdefull semestertid på att leta :fyllisar
 
Thailändarna kan knappt ens stava till hjälm.Jag tror ännu mindre på att dom ens vet vad mckläder är.I Bangkok är det varmare än i helvetet.Jag tror inte du orkar gå/åka runt och leta mckläder....:D
/F
 
Mc-kläder i thailand!

Tjenare!
Jag håller med föregående om att handla dina grejer hemma i sverige eller europa.. vart en del i Thailand och aldrig hittat nått värt namnet.. alla kända märken som vi vill ha typ Alpinestar, Shoei mm har jag inte sett röken av.. det finns helt enkelt ingen marknad för det där nere.. tänk dig kräla in i ett skinnställ i +35grader.. finns inte på världskartan!

Och jag lovar att om du skulle hitta nått så kommer du vara nån storlek större pga värmen och allt vatten du måste dricka så du blir besviken när du kommer hem till kalla svedala!

//Tjing
 
Nyheter
Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Back
Top