Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ja precis, men det är varken lyxmek eller mysmek, det är är spökmek. Grus i tanken och dasspapper i motorn.Mrlind skrev:...va berädd på lite mekk bara.

oFFkeFF skrev:Säger det igen, köpa stor buss, köp en diesel.. Med tanke på farhågorna kring sommarens soppapriser, så är en bensinare som drar 1.5l-2l/milen inte sådär jätteroligt att åka till banorna med.
R1der skrev:Men hur är det med dieselskatten då? Är inte den rätt saftig?
Diesel är billigare i drift alltså?
Jo, har iofs C-kortet så, vilka pengar är det man snackar om per år ungefär om man reggar den som lätt lastbil?slowmotion skrev:regga som lätt lastbil = låg fordonsskatt![]()
R1der skrev:Jo, har iofs C-kortet så, vilka pengar är det man snackar om per år ungefär om man reggar den som lätt lastbil?
R1der skrev:Men hur är det med dieselskatten då? Är inte den rätt saftig?
Diesel är billigare i drift alltså?
Teddy skrev:Ja precis, men det är varken lyxmek eller mysmek, det är är spökmek. Grus i tanken och dasspapper i motorn.![]()
Ok, hade fått för mig att man registrerade om dom för att få ner skatten men att man då behövde c-kortet. Är de vissa som registrerar om dom som tunga lastbilar eller har jag fått allt om bakfoten?oFFkeFF skrev:Alla skåpbilar är ju lätt lastbil-reggade.
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |