Markus och bonny pratar ut

Status
Ej öppen för fler svar.
korvgubbe skrev:
....jag tror iofs det räcker att du tar med dig den lilla!
:hihi

Jag tyckte väl du hade svårt att fokusera under The Fascist Run, var det det du spanade på hela tiden då blicken föll?

"Öh, ja alltså jag ska bara krypa in under styret här och *spana* *spana* jo, det är något med tändningen *tihi* knasigt. Ska vi stanna där i skogsbrynet? *Tihi* *spanar*"
 
Markus skrev:
Jag tyckte väl du hade svårt att fokusera under The Fascist Run, var det det du spanade på hela tiden då blicken föll?

jag hade ju t.o.m trängt på mig mitt tightaste korvskinn bara för dig!
:tungan
 
Suomalainen skrev:
Nja, just nu är du och jag inom swedies värld. Hur som helst är dina inlägg förbannat jobbiga, trådarna går ifrån ämnet stup i ett för att du ska försöka vara rolig i tid och otid. Tror jag har garvat kanske 2ggr på alla dina 5653334 försök, det är liksom dags att lägga ner. :7peta
Testa ignore-funktionen, den gör susen för läsbarheten och har sparat mig mycket bandbredd i detta fallet.

Markus skrev:
(Om du svarar "JA", se till att eus och Coola Ooola läser denna tråd )
Hörrö du, jag kan också det här med näringslivet! Våra konkurensmetoder är mycket suspekta och vi exporterar massa saker till U-länder och konkurerar ut lokala små skitproducenter mha EU's schyssta exportbidrag
:banana

För övrigt så är det skönt att se bonny's inlägg i trådar. Det visar att det finns några med hjärna kvar på detta forumet och ger lite nyans till debatter. Jag är imponerad över att han orkar stånga sig så blodig.
Likaså t-rex som gör underverk med sina inlägg (Ja nu blev det lite ryggdunkningsinlägg)
 
Nitrogen skrev:
Jag är tveksam till att UT har dig i åtanke när han försöker vara rolig.
Det är alltså inte för din skulle han skämtar.
Och chansen att vi skulle bry oss om vad du säger är lika stor som din hjärna så....!

Du menar alltså att du bryr dig som attans! :tummenupp

Sen vet jag att jag absolut inte är ensam om att ha tröttnat rejält på den mannen, men jag kan ju inte annat än säga vad jag tycker. Om han sen tar åt sig av kritiken är ju upp till honom. Kan bara hoppas...



..troligtvis förjäves, men då har jag iaf försökt.
 
UrbanTiger skrev:
Om det inte passar så dra åt helvete :kocko

Ett av dina "roliga" inlägg?

UrbanTiger skrev:
Jag säger bara, finnpajsare :brinnerup

Ännu ett lyckat försök?

Eller har du börjat med påhopp på riktigt nu, tänker inte sänka mig så lågt. Men ska du fortsätta så kan vi ta det IRL som man säger på dataspråk eftersom vi ändå bor i samma by. Dumt att tråden ska bli låst pga det.

Försökte bara få dig att förstå att man MÅSTE inte sabba varje tråd med en massa "roliga" komentarer HELA tiden. Sen om du bryr dig lr inte kan jag ju inte göra mycket åt, men lite måste du tagit åt dig eftersom du direkt kör med påhopp.
 
Hej och välkommen till internet liksom.
Blunda om du tycker att det blir för påfrestande... det är verkligen inte svårare än så.
 
Markus skrev:
4. Därför att han är dum, helt enkelt. Att han sen är ivrig anhängare av detta socialistsamhälle gör honom till en ännu tacksammare måltavla. :)

Men nu gör du ju en nr. 3 igen, fastän du i meningen innan sa att du skulle försöka låta bli. :tungan
 
Haha, vilken helt otippad tråd! Lite cred till nitrogen som fick Markus o bonny att verkligen reda ut sina problem offentligt.

Till bonny: Jag är otroligt imponerad att du faktiskt tar Markus på så stort allvar. Själv ser jag honom mer som ett roligt litet troll som livar upp stämningen i olika diskussioner (han tycker säkert samma om mig). Att du fortfarande argumenterar så seriöst mot honom är värt all heder.

Till Markus: Som sagt, du är rolig men om du slutade raljera i (nästan) varenda tråd så skulle folk säkert ta dig mer på allvar. Tycker du ska vara snäll mot bonny som faktiskt fortfarande gör det.

Tänker inte ha med nån otäck krama-smiley i detta inlägg, lite fighter och kontroverser är ju vad som håller OT-delen flytande bland alla aftonbladet- och blocket-länkar!

P.S. Har precis som eus läst hela tråden!
 
Har också läst hela tråden, puh! Klart det skall vara livade diskussioner osv men någon måtta får det ju vara. Man får ta det för vad det är, politiska diskussioner på internet...what can I say! Givetvis spårar de ur :kocko :huvet :3freak :lol men det är ju roligt också!
Make war not love!
 
Äh, ge UT lite slack för fan. Killen är ju nybliven farsa och får säkert inte sova ett skit om nätterna längre, då blir man såndär.
 
Halogen skrev:
Killen är ju nybliven farsa och får säkert inte sova....


...som nybliven farsa finns det något annat han heller inte lär få, som är en ännu mer självklar förklaring till hans beteende! :tungan :tuttar
 
UrbanTiger skrev:
Det är ju ganska onödigt av dig att sitta och hota folk men du är välkommen :7peta

Och hotet hittade du vart? :va Du började med påhopp så jag tänkte att om det är det du vill hålla på med så kan vi ta det på sidan om, däremot har jag absolut inte menat det som ett hot. Prata och diskutera som vuxna människor, inget annat.

Edit: Om du vill nåt mer så ta det via pm, har sagt mitt och har inget mer att tillföra.
 
Last edited:
Nitrogen skrev:
Hur vuxet är det att överhuvudtaget bli upprörd över vad folk skriver i det här forumet?

Upprörd är jag inte det minsta, bara less på hans ständigt taffliga försök att vara rolig och genom det sabba var o varannan tråd.

MEN nu har jag listat ut att man kan ju fan blocka folk, men det funkar visst inte så bra när alla quotar.. så nu kommer jag inte se hans inlägg och jag slipper störa mig. Och du behöver inte försvara stackarn mer... alla glada o lyckliga! :tummenupp
 
Suomalainen skrev:
Upprörd är jag inte det minsta, bara less på hans ständigt taffliga försök att vara rolig och genom det sabba var o varannan tråd.

MEN nu har jag listat ut att man kan ju fan blocka folk, men det funkar visst inte så bra när alla quotar.. så nu kommer jag inte se hans inlägg och jag slipper störa mig. Och du behöver inte försvara stackarn mer... alla glada o lyckliga! :tummenupp
Fridens liljor!
 
Amen nu ar det nastan fredag...kan vi kramas nu da?
Kom i gen snala inte. Alla som last igenom traden behover en kram (bra initiativ Nitrogen..men gud vad repetetivt det va ibland)
KRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM
 
Status
Ej öppen för fler svar.
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top