Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
R2 skrev:2266373och 2007 blir det 1000cc,
eller?
Gottis skrev:2266380då kanske 600 kommer tillbaka till SM
boba fett skrev:
boba fett skrev:
Det var på tapeten, men verkar ha täckts över. Inget vet just nu vad det blir. Men jag ser detta som något att nästa år kommer det bli lite hetare om öronen inom stcc's mc-klass.R2 skrev:2266373och 2007 blir det 1000cc,
eller?
valmers skrev:2267651*Lodnert-mode on*
Main moåste tjoörra tvaufeimti föor aett fau rette tjeinslan föur råådrajsing. Min paog kräschede föur moånga goånger pau höuuett, sau nöu äer deit slöut.
*Lodnert-mode off*

Det är nog troligtsvis som att jobba för Svemo, fast han blir betald.jP skrev:2268004Han har alltså två jobb, samt är ledamot i SVEMO RR-komitté. Hur hinner han, eller gör han det?![]()
Max någonting ifrån skåne.sandstream skrev:22679961000 cc, ja tack
Kenneth är en av två personer i Sverige som har internationell licens och som därmed också kan arbeta som tekniker i Moto GP.
Vem är den andre?
Swedie skrev:2268013Det är nog troligtsvis som att jobba för Svemo, fast han blir betald.
okej, det var lägre än glocalnet, jag erkänner!
Nej, det är det givetvis inte. Inte riktigt alltså. Jag tar för givet att han kommer att avsäga sig sitt uppdrag i SVEMO i o m att han börjar arbeta för STCC. Annars kan det bli en intressekonflikt.jP skrev:2268059Men är det riktigt riktigt att han sitter på två stolar där den ena ägs av ett komersiellt privatägt företag (STCC) som kan gynnas av hans beslut i idrottsförbundet?
vore katastrof ju, för nått liknande har väl inte hänt förut?Teddy skrev:2268087Nej, det är det givetvis inte. Inte riktigt alltså. Jag tar för givet att han kommer att avsäga sig sitt uppdrag i SVEMO i o m att han börjar arbeta för STCC. Annars kan det bli en intressekonflikt.

Nej, precis. Bara en viss person fick köra NSBK så var det inte så noga med något annat.R2 skrev:2268177vore katastrof ju, för nått liknande har väl inte hänt förut?![]()
![]()
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, Early Bird erbjudande!
Den 3-5 juli slår vi upp po... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!
Boka din plats på Gotland R... |
|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |