Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jodå GPS är absolut smidigt, jag har kört med kartor monterade på tank-väskan. Tycker det funkar helt okej.Härligt med svart/inlägg som är konstruktiva istället för destruktiva. Gpsen känner jag kan vara en bra lösning för att slippa planera rutten i förväg o bara så på non-freeway knappen. Samt att kunna ha sverigelänken inknappad om man skulle råka korsa den nånstans o bli lite sugen.
Priset på din väska lyckades jag inte uppfatta men systemet jag har köpt e bara en flock remmar med fiffiga öglor på rätt ställen så jag kan anv mig av 2 st 20l drybags och en liten 40 rygga som jag redan har dem gammalt så de blir inte så mycke inköp. Det dyraste blir ett nytt drivpak för det börjar bli slitet. Sen ny färsk olja samt filter. Och så kommer jag kontrollera vintilerna knnan jag drar bara för de känns vettigt. I övrigt är hojen servad ganska nyligen så jag väntar till precis innan de e dags att dra.
Eller hur... jag har tendens att vara rädd för diverse ras påvägen och tar med mig en hel del tunga verktyg helt i onödan. Det mesta brukar lösa ändå och de problem jag har haft så har jag ändå haft med mig helt fel verktyg....Tänk på att man packar oftast på tok för mycket. Lägg upp allt du har tänkt haft med, tänk efter, plocka bort allt onödigt, gör två gånger så brukar det bli bra. Vet inte hur många gånger jag kommit hem med hälften av kläderna oanvända![]()

Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...