Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
har hans spons på marlboro kan han va lycklig...Berra skrev:Här kommer en med cigarettspons också![]()
Mattias skrev:http://www.sporthoj.com/gallery/viewphoto.php?id=6357
Fast då är det ju inte så nyskapande. Jag kanske borde schiza lite?
R2 skrev:så, men det blev lite fel med färgerna
kan fixa det, har ett vectoriserat orginal som jag jobbat utifrån
berra, anar grafik krig mellan tibro och skövde här, men kanske du e i V-ås?

vad kör du i för prog? jag jobbar först i corel draw och trace, sen paint shop proBerra skrev:Japp, nu är grafikkrig förklarat! Jag är i Tibro![]()
R2 skrev:vad kör du i för prog? jag jobbar först i corel draw och trace, sen paint shop pro
Mattias skrev:http://www.sporthoj.com/gallery/viewphoto.php?id=6357
Fast då är det ju inte så nyskapande. Jag kanske borde schiza lite?

Det har funnits massor av tillfällen, men det har alltid varit leca på kåporna.Goodstuff skrev:Ja det där är ju snyggt också. Frågan är när man får dekalerna ditsatta av ett proffs?![]()
Aha det hade jag ingen aning om, rött och vitt som Marlboro är snyggt, man kan ju skriva Marabo och få lite chokladspons.Nyteknik skrev:Se bilden på Kenny Roberts – de svarta "blocken" i dekoren. Yamahas klassiska racingsignum.
GSXR1100R skrev:Aha det hade jag ingen aning om, rött och vitt som Marlboro är snyggt, man kan ju skriva Marabo och få lite chokladspons.
Opps stuvfel, ser ju fränt utBerra skrev:Marabou, om jag får be.....
AXA var i princip klara som gigantosponsor för SM i roadracing till 2003 har jag för mig det var. Men det var då som sprinterdamen vad hon nu heter dopade sig och de hade gjort hur många frukostflingor som helst med hennes namn på som de var tvunga att ditcha!GSXR1100R skrev:Opps stuvfel, ser ju fränt ut![]()
Hade inte Marabou en stork som logga en gång i tiden, kronan ser ut som mjölreklam.
AXA borde passa på kåpan.
Intressant. Om man var på så god väg att locka ett så stort och väletablerat företag till SM - varför har man inte lyckats senare. Och vem är "man" egentligen? Många frågor, inga svar.Torkel skrev:AXA var i princip klara som gigantosponsor för SM i roadracing till 2003 har jag för mig det var. Men det var då som sprinterdamen vad hon nu heter dopade sig och de hade gjort hur många frukostflingor som helst med hennes namn på som de var tvunga att ditcha!
Ludmila var det ja... :kocko

Nyteknik skrev:Intressant. Om man var på så god väg att locka ett så stort och väletablerat företag till SM - varför har man inte lyckats senare. Och vem är "man" egentligen? Många frågor, inga svar.
![]()
ciggreklam är inte ok nej, men det finns vägar att gå runt det, det har tobaksbolagen själva sett till, hur?GuW skrev:Appropå ciggsponsen, det är väl inte tillåtet i sverige va?
Eller är det bara spritpengarna vi inte kommer åt?
Vart hittar man reglerna för spons för MC, bara för att jämföra med bilsportförbundets regler.
Peter Sköld hade kontakten med dem vid den tiden vad jag hört. Man (= jag) kan ju tycka att aXa borde vara redo för ett nytt stort grepp i plånboken till 2005?Nyteknik skrev:Intressant. Om man var på så god väg att locka ett så stort och väletablerat företag till SM - varför har man inte lyckats senare. Och vem är "man" egentligen? Många frågor, inga svar.
![]()

|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |