Video Liraren kan köra

Last edited:
Ja han är grym den där Ken, om man ser i Hollywood anda men går man i från alla grymma klippningar och arbeten bakom datorn så blir det liksom en helt annan verklighet av det hela.
Har tittat på WRC i många år och dom grabbarna kan köra en WRC bil som någon annan ens är i närheten av och absolut inte den där Ken :zpy
När man sitter och se ett WRC Rally 0ch Ken Block är med så brukar det nästan alltid se ut så här
http://www.youtube.com/watch?v=kV0YvFhYzrE
:dummer
 
Jag fattar ingenting?!

Är det här en trailer ifrån Gran Turismo 17 på Sony Playstation 5?

Hur i helskotta har de fått spärra av San Franciscos gator och Oakland Bay Bridge !?! OCH VAR ÄR ALLT FOLK!?

Är det två saker det finns mycket av i San Francisco så är det folk och bilar. Trafiken på Öresundsbron är ju att jämföra med en ko-stig om man jämför med Oakland Bay Bridge, som ju är huvudpulsådern i The Bay Area. Den enda snubben jag såg längs vägen var ju killen som vifta med målflaggan.

QUÉ?!
 
Hur i helskotta har de fått spärra av San Franciscos gator och Oakland Bay Bridge !?! OCH VAR ÄR ALLT FOLK!?
De spelar antagligen in det i sektioner över flera dagar och spärrar av del för del. Bron kan de eventuallt ha använt samtidigt som den stängs för underhåll, vilket sker då och då. Folket har de antagligen editerat bort/använt vinklar.

Här är en privatinspelad snutt från en deletapp där man ser folk och trafik. Han står på tomgång i 1:45 innan han kör, smäller bra mellan husväggarna sen. Notera den lilla filmhelikoptern. :)

http://www.youtube.com/watch?v=kilYtbslaA8
 
Last edited:
mjo , snyggt kört :Bugar .... kul å se om Loeb tar upp drift/show åkat när han inte hänger med längre på rallystigarna , det är en kille med mad skills när det gäller å ratta demesta med 4 hjul å en ratt

Ken Block har väll aldrig riktigt platsat i tävlingssammanhang , använder körskickligheten till å tjäna deg å ge oss coola filmer istället :tummenupp
 
Lika upphetsande som (välj vilken actionrulle du vill).

Han är ju duktig, men spåren efter alla hundratals omtagningar tar ju udden av det lite.
 
Hur i helskotta har de fått spärra av San Franciscos gator och Oakland Bay Bridge !?! OCH VAR ÄR ALLT FOLK!?

Är det två saker det finns mycket av i San Francisco så är det folk och bilar. Trafiken på Öresundsbron är ju att jämföra med en ko-stig om man jämför med Oakland Bay Bridge, som ju är huvudpulsådern i The Bay Area. Den enda snubben jag såg längs vägen var ju killen som vifta med målflaggan.

QUÉ?!

ELLER HUR!? :3freak

Jag är i SF 3-4ggr per år i jobbet och jag satt bara och gapa och skrek som en flicka när jag såg videon. Cheyen min kolla på mig som om jag vore galen... :dummer

Framförallt gapa jag för att jag känner igen varenda gata han kör på, eftersom jag bott och kört på de flesta där själv. :hihi

Men också för att jag undrade samma sak som dig! Hur FAN har dom fått tillstånd till detta. Inte bara från staden utan även från varenda innevånare som bor längs sträckorna han kör och som "drabbas" av oljudet?!

Sen är jag lite bitter också, VARFÖR spelades inte det här in under ett av mina besök för... :mancrush :kär

Edit. Ang. Bay Bridge, dom håller på med hyffsat omfattande arbeten på den. Hela bron ska flyttas(!) för att säkra den för jordbävningar. En del är redan flyttad, och nu håller dom på att bygga den nya sträckningen parallellt innan dom gör den slutliga flytten.
 
Det roligaste ändå är ju det att de ber en i eftertexten att inte försöka göra likadant :gnissla Attans jag som så gärna ville testa å hoppar genom en kurva på ställ
 
Nyheter
Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär

Efter nästan två decennier ...

Yamaha debuterar med V4 i MotoGP

Yamaha har meddelat att för...

Hojmys i Ugglans Park

Ända sedan början av 90-tal...

MC-mässan 2026

MC-Mässan är tillbaka 23–25...

Bike kör Stark Varg EX!

Under hösten kommer Bike gö...

Customhoj Bike Show 2026

Den 23 till 25 januari körs...

Racing på Kjula Dragway till helgen

Den kommande helgen (23-24 ...

Harley-Davidson och MotoGP lanserar Harley-Davidson Bagger World Cup

Harley-Davidson och MotoGP ...

BMW Motorrad International GS Trophy 2026 körs i Rumänien

Platsen för BMW Motorrad In...

Strängnäs Bike Show den 30/8

Sista lördagen i augusti är...

Back
Top