Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Om de va den vita du tänkte på så den vann vi mot..
Men de beror ju på att han kanske va lite rädd om bilen etc etc kanske
Om man säger så att riktigt grymma sportvagnar med duktiga chaufförer har man lite svårt att skaka av sig om man säger så..
...Om man säger så att riktigt grymma sportvagnar med duktiga chaufförer har man lite svårt att skaka av sig om man säger så..

Mycket enkelt och sant- jag skakar inte av mig själv med Gixxern, när jag kör Imprezan på superkurvig väg, möjligen på bana där antalet varv med ett fordon blir avgörande... Skall banne mig testa Knudan nästa år med STi:n - blir nog under 1.10 efter en dag! Personbästa med Gixxen 1.08.56 efter många år.
Har för mig här funnits en del trådar om detta på forumet senaste tiden...![]()

Var är dvd:n?![]()
Det krävs en mer än hygglig förare på mc för att skaka av sig en hyffsat potent bil/förare - se bara på på mitt bästa Impreza STI "taxi" varv som ligger på 8.03 fullvarv vilket gör ca 7.33 BTG - få mc förare som kört så fort fram tills idag vid BTG mätningar, kanske 10 stycken!!
Sporthoj med rätt förare verkar ha en absolut limit på strax under 7.30 på fullvarv vilket 2 förare klarat av (en med 600cc samt en med 1000cc), med bil under 7.30 på fullvarv kanske vi pratar om 5-6 om jag inte har helt fel!!??
Ser fram emot filmen, speciellt i från Nürburgring!!![]()
,han menade på att Rc 30 n är rent motormässigt klen i förhållande till dagens hojjar men chassiet är bättre,hmm ja mm men jag vet inte om jag sätter emot,han om nån har ju kört ett åtskilliga tusen varv där och Rc 30 n är ju en grymm hoj..|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |