Nä..
håller på att försöka köpa ett släp som inte kostar 20'000.. men släp är ju hårdvaluta här uppe i skogarna.. söderut finns hur många som helst som folk slänger iväg för en 5k..
Leo piporna ligger i lådan o hånar mig varje dag när jag går ut genom dörren.. Sambon mindre glad att lådan står i hallen..
har ju 35 mil till meken.. efter Maj nästa år kan man ju börja riva saker själv.. eeh.. hoppas jag..
Mycket whine där uppe i norr... vi åkte 140 mil en lördag för att hämta en 990 SMR...
Det finns tre alternativ:
1. Hyr ett släp och åk och fixa det.
2. Skruva dit dom och kör med db-killers tills det är dax för service. (sämsta alternativet) men så himla snålt tror inte jag den går.
3. Hitta en meck som kan hjälpa dig med det här i närheten.. Det måste väl finnas någon norr om Uppsala som kan skruva i en KTM?
 
                     
 
		

 
 
		 
 

 
		 
 
		

 
 
		 
 
		 
			

 
		
 
 
		 . Eller om någon vet om man kan byta ut delen där man skruvar i skruven där slangen som visar oljenivån sitter. Gängorna där man skruvar i skruven är nämligen borta
. Eller om någon vet om man kan byta ut delen där man skruvar i skruven där slangen som visar oljenivån sitter. Gängorna där man skruvar i skruven är nämligen borta  
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    