Krökatråden

Var på studentskiva igår. :fyllisar
Kom till skolan i kostym, efter att ha tagit några återställare. Jag tror aldrig jag varit så uttittad i skolan. :yoparty
 
Starstriker skrev:
2138371 UPP UPP UPP

Nu är det dax att skaka liv i den här gamla tråden! Sommaren har kommit till stan. Man borde ta sig ut i nån park och sippa lite rosévin eller nåt ;)

Kan dock inte bälga i mig för mycket. Ska infinna mig på MC-dagen imorrn 0900, och då har jag inte lust att osa sprit. Får parta lite mer imorrn kväll istället!

lite kul när man läser den här tråden. För bara en vecka sedan skrev folk om snödrivor (norröver visserligen) och nu en vecka senare har vi 20C här i huvudstaden. Underbart!

Vad f-n ska du göra där 9 ? resten av oss e ju bakis å kommer inte före 12 :fyllisar :lol :tummenupp
 
Har hittills tagit tre kalla Harboe Guld som uppvärmning inför kvällens "Joddla Med Siv" konsert på Sandra. :banana
 
10min efter hockeyns slut dunkar det in 25 pers i korridoren, som på beställning, så nu är det bara fram med dunken!
 
Ikväll blir det givetvis hockeyförfest, sedan utgång och ta igen för att man satt hemma på sin födelsedag igår!
 
rimag skrev:
2176321 Ikväll blir det givetvis hockeyförfest, sedan utgång och ta igen för att man satt hemma på sin födelsedag igår!

Grattis i efterskott! :)

Ikväll planerar jag att bli sådär barnsligt fjortisfull framför melodifestivalen och sen gå ut på stan och röja som aldrig förr. :yoparty Har varit alldeles för sansad på senaste tiden.
 
förrförra helgen kom jag på att jag skulle vara nykter, sen förra helgen kom farsan på att jag var tvungen skogsplantera, planterat idag också. Så nu ska jag tvinga i mig så mycket sprit så att kroppen slutar värka. Ni märker väl om jag slutar skriva på forumet så kan ni gissa vad som hänt. :fyllisar
 
honkiie skrev:
2176625 förrförra helgen kom jag på att jag skulle vara nykter, sen förra helgen kom farsan på att jag var tvungen skogsplantera, planterat idag också. Så nu ska jag tvinga i mig så mycket sprit så att kroppen slutar värka. Ni märker väl om jag slutar skriva på forumet så kan ni gissa vad som hänt. :fyllisar


Jag gissar på att du har planterat ner dig själv i sängen eller i en buske
 
Eftersom jag inte orkar gå igenom 57 sidor av kröktråden tar jag risken och ställer en fråga som kan ha kommit upp tidigare:

Finns det någon "billig", trevlig krog i hufvudstaden som har 18-års gräns? (blir myndig på onsdag :banana)
 
Nyheter
Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Honda lanserar elmotorcykeln WN7

Honda har presenterat eldri...

Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner

En exklusiv motorcykel med ...

Back
Top