Macho Woman
Äppelkäck
RoLLER skrev:Jag tycker iaf att Macho Womans hjärna e sexig. Hon e sund.
Daniel. I och med att du säger så där tycker jag också att du är rätt sund. Din lilla feminist...Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
RoLLER skrev:Jag tycker iaf att Macho Womans hjärna e sexig. Hon e sund.
Daniel. I och med att du säger så där tycker jag också att du är rätt sund. Din lilla feminist...Macho Woman skrev:Så det du vill säga är helt enkelt att män är bäst?
Jag bara undrade hur du skulle kommentera mitt inlägg.. Och visst det är okej för mig om du tycker män är bäst... Okej. 
Och hur bra gick det för henne? För visst hade dom lika löner på 1700talet.Macho Woman skrev:Mary Wollstonecraft kämpade för kvinnors lika rättigheter redan i slutet av 1700-talet. Modegrej, tjena...![]()
Macho Woman skrev:Daniel. Din lilla feminist...
Swedie skrev:Nej, flyttat.
Feminister är kronmongo.
Man VET att 99% av kvinnorna på en fråga om Jordens Måne snurrar runt Jupiter svarar Ja.Nä men allvarligt talat hur många tjejer är ens intresserade av teknologi. Hur många män är det? ja Där har vi svaret på varför vissa frågor ställs till Män och andra till Tjejer. Menar, man frågar väl inte män vilket som är det senaste bästa make-upen? urk
Skulle vi män prata samma "språk" till tjejer så skulle de knappast finna oss intressesanta om vi säger att vi hellre ligger och mekar racehoj (eller vad som helst annat) än att sitta och småprata med dom. Men för tjejer, ja dom vill småprata o vara gulliga jämnt o ständigt. Nä, kvinnan framför spisen.nu![]()
j/k
Är mycket medveten om att många säkert anser att jag kommer med pekpinnar eller moralkakor men jag försöker göra det utan att förnedra, förminska eller håna andra människor. Har heller aldrig påstått att jag är fullkomlig eller vet bäst även om säkert många uppfattar det så eftersom jag säger vad jag tycker och tänker.Bo_jahn skrev:Nu tycker jag du är långtifrån den värsta på forumet när det gäller pekpinnar, men inser du att det du skrivit gäller dig själv väldigt ofta? Så ofta så att jag tror de flesta som läser det du skrivit tänker på bl.a. just dig istället för de du nu antagligen menar egentligen. No hard feelings, du brukar vara vettig men det du skrev här var faktiskt ganska kul av just den anledningen.
RoLLER skrev:Jag är den ända som kan göra.... lägga dom rätta orden i en kvinnas öra![]()
DISKUSSION
UTTAL: dis1kʃω4n, äfv. -ku- (disskuschón)
Goodstuff skrev:Är mycket medveten om att många säkert anser att jag kommer med pekpinnar eller moralkakor men jag försöker göra det utan att förnedra, förminska eller håna andra människor. Har heller aldrig påstått att jag är fullkomlig eller vet bäst även om säkert många uppfattar det så eftersom jag säger vad jag tycker och tänker.
Jag kanske inte alltid lyckas men läser man lite i trådar som denna så är det ett återkommande fenomen med nedlåtande kommentare från vissa håll. Trist tycker jag.
bonny skrev:Sedan tycker jag att vi skall ha högre lön så att vi har råd att köpa dyra presenter till er.
Vad tjänar DU egentligen? bonny skrev:Jag är en simpel man! Jag gillar kvinnor! puss på er, ni gör livet värt att leva!
Sedan tycker jag att vi skall ha högre lön så att vi har råd att köpa dyra presenter till er.

Är inte det samma sak?? En normal kvinna har ingen aning on hur dyrt det är med en sportbil!CorbenDallas skrev:Nu får du väl ändå ge dig. Män bör tjäna mer än kvinns så vi har råd att umgås med dom...![]()
Vad är der Rolls Royce säger? Tillräckligt...RoLLER skrev:Vaddå...?Vad tjänar DU egentligen?
![]()
Mavve skrev:Är du feminist?
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |