Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
RoLLER skrev:Köra utan ställ? Va ere ni djävla chickens?![]()
Jag kör alltid med ställ!![]()
Wilson skrev:Tänkte bara kolla hur många av er! Som kör runt på sommaren i bara t-shirt och shorts![]()
Och om!
Varför?
Brukar möta ett antal varje sommar, som har det så kallade bad "stället"
Okej jag vet att d e jävligt varmt i stället ibland, men e det värt risken?
Jag klagar inte på er som åker så, för d e ni själva som får lida![]()
rougie skrev:Jag kör runt i gepard tanga och linne det är skönt som fan, glöm inte hälsa om du ser mig i sommar!![]()
Sluta klagaft skrev:Antingen missar jag vad du försöker säga eller också säger du att bomull smälter... vilket det inte gör. Bomull är faktiskt ett väldigt trevligt material på så sätt.
Angående att vurpa i 30 så visst fasen gör det ont... men vem har inte cyklat omkull i de hastigeterna barbent? Eller kört omkull med inlines, "för den backen ser ju inte så farlig ut"...![]()
Ont som fan, men inget som inte läker om man har t ex jeans på sig.
Jag behöver minsann inte en MC för att vara korkad och ställa till det för mig.![]()
Bikerbitch skrev:Kom inte o klaga på forumet sen bara när ni har fina köttsår och skrapmärken överallt. Det spelar ingen roll hur bra du kör, det finns så otroligt många fuckon i trafiken som är ute efter att döda dig..
Bollox skrev:Citera Rossi: "Car drivers are fucking idiots"
Jag har stött på massor som har sett ut att verkligen ha ihjäl mig. Men fan vet om inte om inte allam illsinnade och djävulskt listiga, bönder är bärre... :kocko
Det fick jag lära mig var en sund inställning för att överleva i alla fall...Bikerbitch skrev:Man får helt enkelt utgå ifrån att alla vill ha ihjäl en..
aRWe skrev:![]()
Och jag kan avslöja en sak, det är inte ett dugg coolt att åka i jeans och tshirt![]()
SvartR1a skrev:jeans sägs vara riktigt obra då dom tar i asfalten
Bikerbitch skrev:Kom inte o klaga på forumet sen bara när ni har fina köttsår och skrapmärken överallt. Det spelar ingen roll hur bra du kör, det finns så otroligt många fuckon i trafiken som är ute efter att döda dig..
Mavve skrev:Klaga? Skryta heter det![]()
#Olsson# skrev:Kör aldrig i ställ. Lite småbögigt att försöka se ut som Rossi liksom.![]()
en gång?? du har ju gjort fallstudier av asfalten varje sommar jag kännt dignewstead skrev:Jag tog i asfalten med jeans en gång och dom var inte så bra... det gick hål i dom![]()
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |