View attachment 373310 En till Orient, denna gången en automatare för 435 pund
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

denna gillade jag till kostym/skjorta View attachment 373317
Precis den jag menar.. Finns i stål och rosegold och med vit urtavla också! Gillar det superfeta kupade glaset..!
Tack, jag kollade, men fastnade inte för nåtKör en kampanj fram till nyår. 10% på allt i webshoppen. Använd kampanjkod 800323 i kassan så dras det av 10%
Www.cnsmycken.se
47mm i diameter, lite halvbiffig pjäs.
Inte nöjd?
47mm i diameter, lite halvbiffig pjäs.
Casio ser schysta ut. Och de brukar ha ett lågt pris. Men de känns ofta ganska billiga också. Särskilt tycker jag att stålarmbanden brukar vara rassliga och glappa eller att sekundvisaren inte slår precis på minutmarkeringarna utan mitt emellan eller något sånt.Faktiskt kändes denna plastklockan betydligt bättre än dess föregångare, tre biffiga stålpjäser från Casio .
Casio ser schysta ut. Och de brukar ha ett lågt pris. Men de känns ofta ganska billiga också. Särskilt tycker jag att stålarmbanden brukar vara rassliga och glappa eller att sekundvisare.
Är det någon här som har testat att beställa en klocka från Fewsome.com? När det gäller urverk så står det att de har ett Miyota i sina vanliga automater, det borde nog vara ungefär samma som sitter i min Citizen NY0040 och det fungerar ju bra. Men hur är de i övrigt? De är ju ganska billiga och det vore lite häftigt att kunna designa sin egen urtavla.![]()
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |