Ja se dessa bittra taxichaffisar...

Det beror på vem som dricker också. Vissa kunder är helt klart roligare att köra med lite sprit i sig, och då tänker jag inte enbart på unga flickor som känner sig ensamma :D
 
Agamemnon skrev:
Det beror på vem som dricker också. Vissa kunder är helt klart roligare att köra med lite sprit i sig, och då tänker jag inte enbart på unga flickor som känner sig ensamma :D

Absolut! Men jag tänkte mer generellt med natt/dag-pass.

Få yrken där man kan träffa så mycket konstigt folk! Dessutom är man med om dom konstigaste sakerna man kan tänka sig.. Skulle man skrivit ner allt så skulle man kunna roa en hel nation!
 
Man får verkligen träffa samhällets alla typer av människor, inklusive de mer udda. Ena stunden kan man diskutera livets mening med en pundare som suttit inne för mord på sin bäste kamrat och nästa körning kan vara en 96 årig tant som berättar om sina 36 barnbarn, för att senare agera psykolog för någon tjej som behöver hjälp med att förstå pojkvännen.

Det är meriterande att ha kört taxi om man söker till polisutbildningen och det är kanske inte så konstigt med tanke på hur man lär sig hantera alla typer av människor inklusive sig själv.
 
*/ ?>
Nyheter
Harley-Davidson lanserar RIDE

Pressrelease från Harley-Da...

KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

Back
Top