Ironmike gör något åt trafiksäkerheten 21/6 02.00 *natt-tur*

  • Thread starter Thread starter IronMike
  • Start date Start date
Mera natturer har inget o läsa innan jag skall sova :fatta!

den dära Iron_Elin skapades visst igår undra av vem :rolleyes:
 
Hoppas du fyller på med spännande rapporter, du verkar ju knappast ha tråkigt på nätterna :hihi
 
Som svar - Mja, Tyresö, men är ofta utåt värmdö/nacka till..
Markus skrev:
2273128 Nisse och Klara, du var han med rastafrillan va? Visste att jag kände igen dig. :)
Ursäkta, du har något under näsan. Precis ovanför munnen, typ ludd.

Hah, kan du ge dig fan på att jag hade - jag försökte hävda min moppefrilla under läppen o fira att min rakhyvel hade gett upp hoppet o att jag var för lat att göra något om det. Alla är vi tyvärr inte släkt med tomten som får ett fint o ståtligt fluffskägg direkt vid födseln :fatta!

PS.
Så fort jag insåg att det började bli lite YMCA av det hela, så sprang jag till affärn o införskaffade anti-moppemusche-prylar, så vare med det! (för er som trodde jag hade hittat bilden på nätet, nä - det var min alldeles egna fula nunna :banana )
 
Last edited:
intresant läsning, åker 222'an varje dag - håller med dig, inget fel på assfalten men antar att det inte gör vägen sämre.. Var bara lite slappt av dom att räffla upp den i tors/fredags och påbörja arbetet i tisdags..
 
Elfie skrev:
2478679 intresant läsning, åker 222'an varje dag - håller med dig, inget fel på assfalten men antar att det inte gör vägen sämre.. Var bara lite slappt av dom att räffla upp den i tors/fredags och påbörja arbetet i tisdags..
Dom hade ju kunnat asfaltera hela bulten å halv södertörn med all den asfalten, jag sa åt dom igen, senast förra veckan när dom hade spärrat av vid mölnviksrondellen :mad:
 
Nyheter
Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. S...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre sky...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigal...

Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgforma...

Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ...

Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Back
Top