K-MickeExempel: Fråga: Kan jag fylla motorn med sirap istället för olja? Svar: Ja skrev:<- OBS! Ironiskt svar.[/COLOR]
Men kan man det? Var du ironiskt ironisk?
Eller är jag bara ironisk över den ironiska ironin nu?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
K-MickeExempel: Fråga: Kan jag fylla motorn med sirap istället för olja? Svar: Ja skrev:<- OBS! Ironiskt svar.[/COLOR]
K-Micke skrev:"Teknik och Meckhörnan" bör vara 100% fritt från ironi, annars kan det sluta i katastrof.
Exempel:
Fråga: Kan jag fylla motorn med sirap istället för olja?
Svar: Ja, för sjutton. <- OBS! Ironiskt svar.

eller
eller kanske
eftersom jag inte har någon aning om när dom annars ska användas. För övrigt gillar jag inte ironi! Ducatiracer skrev:När man är ironisk kan man använda denna "Smilisen"eller
eller kanske
eftersom jag inte har någon aning om när dom annars ska användas. För övrigt gillar jag inte ironi!
![]()
Vilken är den bästa sirapen då? Funkar blåvitts ljusa variant?Ghost skrev:Men man KAN ju faktiskt fylla motorn med sirap.![]()
Gustav1 skrev:Men då förstöööör man ju hela grejen.
Man SKA ju fundera en stund om inlägget är på riktigt eller inte.
Mattias skrev:Var kom jag in i bilden? Har jag någonsin påstått att jag ska rejSa
Jag kommer inte att tävla med motorcykel inom överskådlig framtid.
.
stavgren skrev:Vilken är den bästa sirapen då? Funkar blåvitts ljusa variant?

MatteKholm skrev:Jag ska köpa nytt framdrev med 1 kugg mindre. Eller törs man det? Flyger man av då?
Vad tror du om detta Silwer?
Gustav1 skrev:Aldrig i livet, jävla jäveljävel.
Eftersom det är antalet kugg som påverkar utväxlingen, så räcker det med att du filar ner ett kugg på befintliga drevetMatteKholm skrev:Jag ska köpa nytt framdrev med 1 kugg mindre. Eller törs man det? Flyger man av då?

. Bara för att man säger att det är ironifritt så behöver det ju inte bli det..

berggren_martin skrev:Eftersom det är antalet kugg som påverkar utväxlingen, så räcker det med att du filar ner ett kugg på befintliga drevet![]()
johanrehn80 skrev:det är inte alls antalet kugg som avgör. Det är förhållandet mellan diametrarna på dreven. Alltså är det bara att fila ner alla kugg lika mycket så diametern blir mindre![]()

Jag orkar inte läsa alla inläg, men slå han på käften, ingen j-l ska komma hit och bråkat-rex skrev:Vill du ha bråk?!?
GSXR1100R skrev:Jag orkar inte läsa alla inläg, men slå han på käften, ingen j-l ska komma hit och bråka![]()

|
|
Motorsportsalongen i Örebro!
Jag tog en snabb avstickare... |
|
|
Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort
Det är ingen lätt uppgift H... |
|
|
KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”
Rajiv Bajaj, 58, VD för den... |
|
|
Framtidens hjälmar är här!
Bland finesserna finns ljus... |
|
Öhlins, som under många år ... |
|
|
|
Bridgestone lanserar nytt sportdäck
Bridgestone har presenterat... |
|
|
Ny Suzuki-importör
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
Suzuki byter importör!
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
MotoGP-säsongen avslutas i stor stil
Den traditionella finalbild... |
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |