Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Han bor i furulund som har den, säkert din bil.Japps skrev:

Solid snake skrev:Han bor i furulund som har den![]()

Solid snake skrev:Han bor i furulund som har den, säkert din bil.![]()

Esquire skrev:http://www.blocket.se/view/5878768.htm?caller=jll_s&l=0&c=1&city=0
Personligen så har jag inte fattat riktigt nöjet med att ha en fin och dyr bil. Visst, jag är inte den som tackar nej till att köra runt lite i en ny och fräsch Audi (kör just nu en A4 -02). Men jag kör lika gärna en Golf från mitten av 80-talet, då kan man ju rejsa lite utan att hålet i plånboken blir gigantiskt om något oförutsett skulle inträffa. (allt är svindyrt på/till/för nya bilar, och det finns inget på skrotarna)
Vars köper man tyska fordar?HönaPower skrev:Summa: köp Japanskt, eller ev. Tyskt (förutom Ford då) om du vill ha problemfria bilar.

honkiie skrev:Vars köper man tyska fordar?![]()
wizlow skrev:Alla nästan alla fordar som säljs i europa är tillverkade i tyskland för europamarknaden. dvs med mindre motorvolume och karosser som ser mera europaaktika ut. tänk efter hur många mondeos, escorts, scorpios, sierras, och fistas ser du i amerikanska filmer?
rätta mig om ja har fel
HönaPower skrev:
Jag äger en BMW M3 E36 idag, & har ägt en tidigare, visst dyr försäkring, men kvalitéen & körglädjen är fantastisk, sen är det ju tveklöst en av de snyggaste bilarna, EVER! PUNKT!

A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...
På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...