Idag är jag förbannad därför att...

Tre. TRE. 3. Jävla timmar för att byta packboxar i två demonterade gaffelben.

Ibland så får jag tummen mitt i handen.

Fick förövrigt fel packboxar i år igen.
:huvet:huvet
 
Har en annons på blocket på en MB med kasst vevlager. Jag börjar ångra att jag sätte ut skiten.

Först flera sms inatt sedan blev jag väckt av denna herre tidigt i morse:

*Hallo ja ringa pa den mercidis benz, fins kvar? Jag komma köpa. blalblabla

- ja den finns kvar, men den måste hämtas med släp

*Ååh jaha? Är den fel på maskin? Eller man får bara inte köra? Har du sån släp?

- Ja det är fel på "maskinen" och Nej jag har inget släp. Motorn fungerar inte så man måste ta bilen på släp!

*Oke jag ringa om en timme, jag komma.


Vissa personer läser för fan inte ens annonsen innan dom ringer :mad: Eller så fattar dom inte vad dom läser. Ska bli intressant och se om den här personer verkligen kommer och kollar på bilen, jag hoppas att han inte gör det för han kommer säkert känna sig "lurat" när han väl kommer... Trots att det står klart och tydligt att den är en trasig skrotbil :huvet
 
Att forumet är stendött för att alla kör hoj. Men här i satans sur piteå blåser det som fan och är kallt. Jävla röv!
 
DSC00194.JPG
en liten runda resulterade i ansamling av smuts i botten på mc´n. tvätta tvätta tvätta o sen så blir det så här. faan. blåste gjorde det också..världshuset.. efterlängtad oas i blåsiga nerkesletten:tummenupp
 
Jag förstår inte hur lokaltrafiken kan fortsätta att misskötas som den gör.
Skulle aldrig accepteras i andra länder att tåg efter tåg utgår, information ljugs ihop eller alla förseningar som är dag ut och dag in.
Nu hoppar man på ett tåg vid södra station som ska gå mot Bålstad, halvvägs till centralen kommer info om att tåget ska tas ur trafik o alla ska byta till tåget mitt emot på samma plattform. När vi kommer fram finns inget tåg där och helt plötsligt informeras om att tåget mot Bålstad avgår nu från en annan plattform.
Jag avskyr SL!!! Avskyr!!!
 
Nyheter
Premiär för Östgöta Dundret

Under 1940 talet var Finspå...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Nya BMW S 1000 RR tar form

Redan i maj 2025 gav BMW me...

Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D

H-D presenterar nya Deadwoo...

Sommarauktion hos Antiqueweb

Svenska Antiqueweb avslutar...

HJC stärker kundrelationen

Pressrelease från HJC Helme...

Sportsterbygge i nästa nummer

I Allt om MC nummer 8 komme...

Dags för gräsgasa hos Hydet

Den 1 augusti kör Hydet MC ...

Back
Top