Hyra MC i Göteborgstrakter?

woofes

Ny medlem
Gick med
7 Mar 2003
Ort
Borås
Hoj
inge just nu
Är det någon som vet om någon firma som hyr ut mc i Göteborgstrakterna? Är ute efter en BMW GS1200 för en långturssemester till sommaren.

/Andreas
 
tack för svaren! Mabirent finns alltså i Göteborg? Var ju helt hutlösa priser. Hade tänkt över över 500mil och uppåt 2 veckor, det kostar det! Finns det ingen som hyr ut begagnat?

Mvh, Andreas
 
woofes skrev:
tack för svaren! Mabirent finns alltså i Göteborg? Var ju helt hutlösa priser. Hade tänkt över över 500mil och uppåt 2 veckor, det kostar det! Finns det ingen som hyr ut begagnat?

Mvh, Andreas
Kolla mitt inlägg ovanför ditt :rolleyes:
 
woofes skrev:
jo jag kollade den ;)

men jag hittade ingen begagnatmodell som var intressant =/ Sen så kommer det väl kanske in något framöver.
Ja dom har massor av hojar, inta alla brukar ligga på websidan, ringa brukar funka.. sen så är det ju inte säsong nu, kommer nog fler senare till våren.. :tummenupp
 
I början på bikestreet/odinsgatan från partille sett, så ligger det en mc-affär in till höger mellan husen precis innan gamla Ahlqvist.. Dom hyr ut med om jag inte minns fel..
Men du kommer inte undan billigt nånstans tror jag.. Det är dyrt med att hyra hoj..
Lägg ut annons och hyr av privatperson kanske? Eller köp en hoj och sälj den sen.. lär du ju förlora mindre på än hyrpriserna!
 
Japp skall ringa o kolla läget! men det är ju inte än på några månader som det blir intressant, hade bara varit bra att veta ungefär vad kostnaden kommer att bli så man vet hur man skall planera framöver. Köpa hoj hade ju varit det bästa men ekonomin tillåter tyvärr inte det =/ Får sälja rettan isf...
 
Nyheter
En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Back
Top