Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Okej, tack alla!
Jo, den gör ju runt 170 iallafall enligt mätaren. Alltså bröstet ska nästan nudda tanken, knipa ihop med benen på sidan av tanken och armbågarna ska vara typ rakt ner längs taken. Ska jag titta igenom vindrutan?.. Den är ganska mörk så man ser inte så mycket igenom den faktiskt.
Du ska få fram det lägsta luft motståndet men behålla din komfort till en viss mån och så ska du kunna se. du fåt nog testa dej fram jobbigt då uppförs backen kommer och motvind så visar den 140![]()
![]()
Sen om du ska ligga så A o O e använd kondom ps glöm inte o borra![]()
//Robin
Underarmarna skall vara parallella med asfalten, slappna av i armar och axlar... sitt långt bak med rumpan. Sen kommer resten av sig självt.
Ofta använder man luftmotståndet som en balanspunkt... ju snabbare det går ju mer hukar man sig... och i 140 så sitter man fortfarande upprätt med en hand på låret och funderar över vad man skall äta till middag.
Tycker armbågarna sticker ut som fan med underarmarna parallellt, eller är jag knäpp?![]()
Jaha.. Så det behövs inte att jag ska ligga ner med andra ord?
Förresten.
Finns det banracing, tävlingar osv för 125or? Är 16 år med en Honda NSR 125, årsmodell 1992 Sweden jubileumsmodell. Får jag ta racing kort osv med den?
In med armbågarna, ingen fågelskrämma här inte.![]()
Men då blir inte underarmarna parallella? Är nog fan knäpp ändå..![]()
Ta det inte så bokstavligt, men det man menar med att underarmarna skall vara parallella är att man inte skall sitta med raka armar, då är det inte så lätt att jobba med motstyrning.
och i 140 så sitter man fortfarande upprätt med en hand på låret och funderar över vad man skall äta till middag.
Är det verkligen någon som testat att "ligga" på hojen?Jag tycker det borde bli lite knepigt...
... och i 140 så sitter man fortfarande upprätt med en hand på låret och funderar över vad man skall äta till middag.
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |