Hur överlever ni vintern?

Känns på något sätt bekvämare att glida på en isig pist (eller trilla i en mjuk offpist) än att viras runt ett träd :gnissla

Isiga pister är inte så sköna att trilla i, speciellt inte då man oftast inte har lika mycket skydd när man befinner sig i backen. Iaf inte jag, även om jag alltid bär hjälm och ryggskydd när jag åker skidor.
 
Isiga pister är inte så sköna att trilla i, speciellt inte då man oftast inte har lika mycket skydd när man befinner sig i backen. Iaf inte jag, även om jag alltid bär hjälm och ryggskydd när jag åker skidor.

Håller med till 100% :tummenupp

Det jag vill säga är att jag får en kick när jag ligger precis på gränsen av vad jag klarar av. Med snowboard kan jag ligga så nära gränsen att jag går över gränsen 5-10 ggr per dag. Med mc har jag gått över gränsen 2 ggr på 3 år :)
 
Skaffa småbarn så försvinner dagarna fort vill jag lova... :rolleyes:

Men men många timmar på ebay för att hitta delar så man får ihop hojen igen till sommaren blir det, samt att surfa runt för att ta reda på optimala slicks inför sommarens körningar.
Införskaffning av nya fjädrar, nya kåpor o.s.v.

Men längtar till värmen det gör jag... Det kan jag inte sticka under stol med...
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top