Hojåka i Örebrotrakten - the original!

blom skrev:
2129725 det måste ju bli otroligt jobbigt för dom som kör tex cross/speedway osv.. tänkte på att dom kan ju aldrig testa sina saker :rolleyes:


dom kanske inte har garage på rudbecksgatan, hade det varit i ladugårdsängen hade jag oxå provat
 
TERMINATOR skrev:
2129810 dom kanske inte har garage på rudbecksgatan, hade det varit i ladugårdsängen hade jag oxå provat
några av sveriges och världens cross/ speedway förare borde ju bo rätt så centralt och även ha sina hojar där :)
 
blom skrev:
2129855 några av sveriges och världens cross/ speedway förare borde ju bo rätt så centralt och även ha sina hojar där :)
Henka Gustavsson brukade trimma in sina hojar i centrala Sköllersta, oftast mitt i nätterna.
Ekade rätt gött i mellan villorna
 
Stefan skrev:
2130785 Henka Gustavsson brukade trimma in sina hojar i centrala Sköllersta, oftast mitt i nätterna.
Ekade rätt gött i mellan villorna
Jo, men han var ju full, och då gills det ju inte. :rolleyes: :D

Det är lite skillnad på att köra runt i Sköllersta/ett industriområde/ytterkanterna av stan och att blåsa runt mitt i centralaste city.
 
dessutom har väl han aldrig trimmat sina hojar utan det va hans far

Kyckling skrev:
2131397 Jo, men han var ju full, och då gills det ju inte. :rolleyes: :D

Det är lite skillnad på att köra runt i Sköllersta/ett industriområde/ytterkanterna av stan och att blåsa runt mitt i centralaste city.


jag har löst problemet, fick låna en bilställning så vi drar ut och provar så fort min nya broms kommer, kan iofs prova den med den som sitter nu oxå
 
Last edited:
blom skrev:
2134638 nja problemet är att jag inte har någon dragkrok.. men jag löser nog förmodligen det idag hoppas jag.... fan vad du har varit osynlig ett tag :va

Jag har varit i Åre på Sverige cup tävling. Tyvärr blåste det förmycket så det blev ingen flygning. Men det blev iaf jävligt bra skidåkning!
Priserna lottades ut sista dagen! Jag "vann" en skitfin Lundhags rygga. (kanske min enda chans till pris i år :3freak )

Annars är det jävligt mycket på jobbet just nu (jämmt).
 
Tengil skrev:
2134694 Jag har varit i Åre på Sverige cup tävling. Tyvärr blåste det förmycket så det blev ingen flygning. Men det blev iaf jävligt bra skidåkning!
Priserna lottades ut sista dagen! Jag "vann" en skitfin Lundhags rygga. (kanske min enda chans till pris i år :3freak )

Annars är det jävligt mycket på jobbet just nu (jämmt).
Jobbar du även på nätterna?? Din bil ser inte ut att ha rört sig alls här ute på parkeringen från igår ;)
 
*/ ?>
Nyheter
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Svensk auktion med tävlingshojar

Det svenska företaget Antiq...

Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter

Efter att Cruiser-programme...

Back
Top