Hojåka 2010

Status
Ej öppen för fler svar.
Vi pratade lite löst om 1 maj , jag tror dom mesta var inne på att åka till Norrköping , vi sa att vi skulle försöka vara där i tid så vi kunde få någon plats att sitta och kolla kortegen .

Det börjar 13,00 så kl 11,00 på shell åka 11,15 är det ok ?

Mvh Uffe

Låter bra, samma tid som förra året :)
Då blev vi hela 20st hojar som gled ner, slås det i år måntro..?
 
Jag kommer inte med på 1:a-maj turen då min yapanzka qualitäetshoj måste få lite service i framgaffeln. Läcker olja som satan ur ena gaffelbenet. Skall lämna in den hos handlarn i morogn så de får åtgärda det...
 
Jag och Fritz dyker upp vid 11 imorrn, det var alldeles för länge sen sist! Ses!
 
Är det några som ska åka idag? jag sitter i sthlm och funderar på om det är nån ide att åka. annars har jag körningar i här idag... =)
 
Är det några som ska åka idag? jag sitter i sthlm och funderar på om det är nån ide att åka. annars har jag körningar i här idag... =)

jag åker dit till straxt innan 11 och dricker en kaffe om jag blir själv så får det nog vara men det är flera som ska komma, om de faller av eller inte vet jag ej men det ska ju i alla fall inte regna.
 
jag åker dit till straxt innan 11 och dricker en kaffe om jag blir själv så får det nog vara men det är flera som ska komma, om de faller av eller inte vet jag ej men det ska ju i alla fall inte regna.

ok jag avvaktar en stund till. Hoppas det blir några som åker
 
Tack alla för idag. :tummenupp Det var riktigt trevlig att träffa er killar och tjejer. Hoppas att alla kom hem ordentligt. :krama
 
Ha ha Trodde att ni åkte hem var för sig :D Nu så skulle jag iofs till mina föräldrar som bor på norrsidan. :)
 
japp matorp park imorgon vid 10 eller11 har inte bestämt mig än ska dit o kolla när ett par polare kör hoj

vi får väl se om solskensföraren per ska med han åker inte gärna om hojen kan bli dammig :D

Om vädret blir skapligt så ska jag nog åka ner och kolla på dom snabba killarna!
 
Status
Ej öppen för fler svar.
Nyheter
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell

Screenshot Titta bakåt u...

Nya Ducati Multistrada V4 Rally

Pressrelease från Ducati (B...

MV Agusta bekräftar ny Brutale

MV Agusta har avslöjat en d...

Yamaha rekordsatsar på GGN

När världens största enduro...

Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h

Den brittiske stuntföraren ...

Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Back
Top