tob
Just nu på vägarna!
Men ååh, ska det va tråkigt väder så tänker jag sitta hemma och tjura lite iställetAja, vi får se!
Solen skiner och det börjar bli varmare!

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Men ååh, ska det va tråkigt väder så tänker jag sitta hemma och tjura lite iställetAja, vi får se!
Solen skiner och det börjar bli varmare!![]()
Ja det blev ju rätt fint även om det ser lite mörkt ut nu igen. Skön tur! Och tack för hjälpen där vid vägkanten.. Hade jag varit själv hade jag nog bara svurit och kanske fällt nån tår. Haha, när det är något som är fel blir jag helt vilse! Men den gick bättre sen med lite mer i tanken. Fast den var väldigt lätt och skön att köra, är ju så stor och tung annars menar jagMen den ska nog få sig en liten hälsoundersökning ändå eftersom att lamporna inte lyste där ett tag. hmm.. tack för idag
![]()
Jag tror nog inte att det var något annat fel än att bensinen var slut, att lampan inte lyste var nog pga att växeln var i och därför drog inte startmotorn. Jag skyller allt detta på Sanyi eftersom han vilseledde mig totalt....nästa gång fyll på lite bensin
annars var det trevlig tur trots att vädret såg lite halvdant ut.
Ha förtröstan Ellan,,, min kompis skruvade sönder motor på sin moppe för att den inte ville gå,,,,,,, Felet: Soppatorsk.
Ha förtröstan Ellan,,, min kompis skruvade sönder motor på sin moppe för att den inte ville gå,,,,,,, Felet: Soppatorsk.
Tack för en god tur och trevligt sällskap!
Men jag måste säga att ni missade nåt när ni valde att åka hem istället för att hänga med på den utökade turen! /T
Kan Du inte visa det där tricket med fingret i näsan nå´n gång?
peta näsan kan väl vem som helst.......![]()
Trevlig tur och sällskap men det är för hemskt vad ni väsnas. Kan ni inte köra lite tystare? Knatteråkar´n Elin pinnar på bra men hon får gärna hälla i lite R-olja så doftar hon bättre.
Jag tar det i väntan på maten nästa gång!![]()
Trevlig tur och sällskap men det är för hemskt vad ni väsnas. Kan ni inte köra lite tystare? Knatteråkar´n Elin pinnar på bra men hon får gärna hälla i lite R-olja så doftar hon bättre. Hon blir giftig med tung hoj.
Kan Du inte visa det där tricket med fingret i näsan nå´n gång?
Innstämmer helt vad gäller tur och sällskap, tack för idag.
Skyll inte på oss andra bara för att Ankätarn väljer att köra med trombone.
Ha förtröstan Ellan,,, min kompis skruvade sönder motor på sin moppe för att den inte ville gå,,,,,,, Felet: Soppatorsk.
Mupparna var ju jag och sanyi som kollade allt utom soppa!!
Mupparna var ju jag och sanyi som kollade allt utom soppa!!
Vad kollade ni på? Naturen eller?![]()
![]() |
KTM säkrar investerare och gasar vidare
KTM har meddelat en viktig ... |
![]() |
Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”
Genom att bygga vidare på f... |
![]() |
Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu är det bara en månad til... |
![]() |
En månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu börjar det dra ihop sig ... |
![]() |
Vinnn en CTEK CT5 Powersport!
Svara på några enkla frågor... |
Försvarsmakten väljer Yamaha XT250 som ny ordonnansmc
Yamaha Motor har vunnit en ... |
|
![]() |
Vinnarhjälmen utlämnad
Robin Axelsson lämnar över ... |
![]() |
Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten
Yamaha Motor Europa NV fil ... |
![]() |
Distinguished Gentleman’s Ride -25
Under söndagen den 18 maj d... |
![]() |
Dags att boka in Gotland Ring!
Upplev magiska Gotland Ring... |