Hjälp mig hitta JÖRGEN (08- området)

JensOlsson

Ny medlem
Gick med
16 Jan 2004
Ort
Karlstad
Hoj
Saknas
Hallå. Jag sålde min enduro, en Yamaha wr 250 - 98 blå med technosel grafik i sommras till en kille vid namn Jörgen Sjönberg från Stockholmsområdet. cirka 25 - 30 år (efternamnet är ett litet frågetecken, kan vara Sjöberg, Skönberg). Nu är det så att killen inte lämnat in ägarbyteslappen och jag står fortfarade som ägare dock så är hojen avställd. Han var tidigare ägare till en sporthoj och hade sin bror med sig. Brorsan jobbade på en mc-firma i stockholm, ganska kort. Åkte ien Renault Sénice modell firmabil som han hade lånat. Vit med ljus-gröna ränder på sidan. Brodern hade tydligen sporthoj. Det var inga krångel vid köpet. Kontant betalning. hjälp mig hitta denna. Om det hjälper finns det bilder på hojen om någon tror sig ha sett denna.
Har prövat nummerupplysning, polisregistret osv. Om inte detta hjälper får jag börja ringa runt till lämpliga matchande Jörgens i stockholm.
Tack på förhand.
 
anmäl den stulen :D :D skoja bara!! har du inget form av tel.nummer eller mail till killen efter som ngn av er måste ha tagit kontakt med varandra angående affären..lycka till!!!
 
Det enda jag vet om killen är namnet (knappt). han ringde från mobiltelefon. har kollat med telia men deför sparar inte samtalslistor refilabonemang.
 
JensOlsson skrev:
Det enda jag vet om killen är namnet (knappt). han ringde från mobiltelefon. har kollat med telia men deför sparar inte samtalslistor refilabonemang.

Ring tillbaka? Eller skrev du inte upp det.
Var fick du kontakt med honom?
 
Nyheter
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026

20-årige australiensaren Wi...

Alltid redo för regn

Håll dig torr på hojen – ny...

Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours

Pressrelease från Bridgesto...

Publikrekord under World Ducati Week

Ducati slog publikrekord un...

Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Back
Top