Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
I want to thank my mechanic who made a very good job this week. Thanks Mattias.


Du är medveten om att din konkurrent precis balanserat ditt bakhjul.... oj skulle man inte lägga på 100g på tyngsta punkten![]()
Mattias har alltid hjälpt mig med att laga cyklar. När han mekar brukar det funka, när jag gör det sjävl fungerar ingenting.
Han har något stort psykiskt problem mot icke-hela prylar.![]()

Hittade du sekunden jag gav dig Mattias?
![]()
/ Jens
Nä, det blev bara 0,6. Vad är det för skittips du kommer med?
Fullständig rapport kommer.
Sådärja, första passet kändes finfint, vevade in Mattias efter några varv
och det började nog vara trevligt att köra hoj. Andra passet sa hojen 'blöööh' på rakan och var lika död över 7k rpm som under. Fel med andra ord.
Sen lånade jag Mattias cykel, och satan i gatan. Varför kör han inte 1.03 med den? Den är ju helt vild och galen, och sicket nyyyyp i bromsarna. Mamma, hoj så skoj. Körde några vackra pass med den och mös runt.
Ikväll blir det stormek och genomgång av avgasportar och dylikt, någon av dem har sotat fast sig fullständigt eller nått. Målet är att få den att gå 1/5 så bra som Mattias, det borde räcka för att köra ifrån honom!![]()

Jag kommer i varje fall vara snyggast i depån, om man inte står för nära och ser rinningarna i klarlacken eller bubblorna i dekalerna....
Inte så ny design men samma tvåmeters skydsavstånd.Kan det vara en ny design som avtäcks på rookieracet?![]()
SMHI har iaf ändrat sig till bra väder både lördag och söndagEdit: Det ser ut att bli regn hela helgen så det kan gå precis hur som helst. http://www.klart.se/väder-linköping.html
BACK TO TOPIC!
Sege körde långsammare på min hoj än vad jag gjorde iaf. Skitmycket långsammare. 0,18 sekunder långsammare.
Tänk om du hittat hela min sekund. Fego
/ Jens
Jag ska vinna rejset i så lågt tempo som möjligt.
Har för mig att Doohan också körde med den strategin, undrar vem han lärde sig den av![]()
|
|
Harley-Davidson lanserar RIDE
Pressrelease från Harley-Da... |
|
|
KTM uppdaterar sin elhoj
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Verksamheten säkrad på Gotland Ring!
Det har varit många turer k... |
|
|
Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen
Med anledning av Ducatis 10... |
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |