Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
FOx skrev:Någon som har en 125a hemmabygge lr liknande som ni inte vill ha kvar?
Är intresserad utav att köpa och bygga ihop nåt.
Det hände väl inte så mycket.Mikael Cagiva skrev:Estremo hade ju någonting på gång, jag undrar vad som hände med den?
Har några 125-motorer över som kanske blir till salu om ett tag om du inte skulle hitta något.Nisse Järnet skrev:Håller på att samla delar till en motordriven kickbike. Måste bara hitta en billig 125/250 motor.
Säg gärna till då! Hoppas bara det räcker med 125cc. Vad rör det sig om för nåt?Estremo skrev:Har några 125-motorer över som kanske blir till salu om ett tag om du inte skulle hitta något.![]()
Visst, jag kan säga till. Lär ju vara roligare med 250cc men det kanske inte är helt lätt att hitta. Det är två NSF-motorer. Den ena är skuren och saknar kolv men den andra är komplett och i närmast nyskick.Nisse Järnet skrev:Säg gärna till då! Hoppas bara det räcker med 125cc. Vad rör det sig om för nåt?
FOx skrev:Någon som har en 125a hemmabygge lr liknande som ni inte vill ha kvar?
Är intresserad utav att köpa och bygga ihop nåt.
Det räcker nog så att det både blir till och över. Kolla bara på standard kickbikesen, 30cc och värstingarna med 45cc. Toppar väl en 60, och fortare än så vågar man väl knappast köra med en såndär liten rangelpryl.Nisse Järnet skrev:Säg gärna till då! Hoppas bara det räcker med 125cc. Vad rör det sig om för nåt?
Äsch, det är accet man vill åt!Spiken skrev:Det räcker nog så att det både blir till och över. Kolla bara på standard kickbikesen, 30cc och värstingarna med 45cc. Toppar väl en 60, och fortare än så vågar man väl knappast köra med en såndär liten rangelpryl.
Nisse Järnet skrev:Håller på att samla delar till en motordriven kickbike. Måste bara hitta en billig 125/250 motor.

|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Mästerlig presentation, KTM 1390 Super Adventure S EVO
I ett maffigt bergsområde, ... |
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |
|
|
CIAO ITALIEN!
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |
|
|
Provkörningsvecka, KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Bike är på plats på sommarv... |
|
|
Nortons comeback
Norton gör en triumferande ... |
|
Boxer, V3, V4, VR5 och 6-cyl
Teknik – nya mc-motor... |
|
|
|
Enfield presenterar sin stora twin
Efter spionbilder, hintar o... |