Vad trist. Har inte riktigt följt allt, men någon som kan summera orsaken till allt?
Konkurs = ska dom "riva" banan eller hoppas på bli köpta?
Konkurs = ska dom "riva" banan eller hoppas på bli köpta?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Lär väl säljas på konkursauktion så småningom. Skall vi gå ihop och skramla till ett bud? Sporthoj ring? ?Vad trist. Har inte riktigt följt allt, men någon som kan summera orsaken till allt?
Konkurs = ska dom "riva" banan eller hoppas på bli köpta?
Området består enbart av en bana och ett depåområde i form av ett stort garage, där tar Kymiring-fantasin slut. Premiumläktaren är i form av en jordhög och närmsta toabesök är 3st utedass, när man kommer dit inser nog de flesta förare att någon motogp standard inte kommer kunna hållas.Vad trist. Har inte riktigt följt allt, men någon som kan summera orsaken till allt?
Konkurs = ska dom "riva" banan eller hoppas på bli köpta?
I början var det tal om förseningar pga Covid, men hur mycket kan de skylla på pandemin egentligen?Området består enbart av en bana och ett depåområde i form av ett stort garage, där tar Kymiring-fantasin slut. Premiumläktaren är i form av en jordhög och närmsta toabesök är 3st utedass, när man kommer dit inser nog de flesta förare att någon motogp standard inte kommer kunna hållas.
Lite synd, det är en kolossalt rolig bana som låter dig vrida ur hojen ordentligt och jag hoppas att de finska organisatörerna hittar en väg att fortsätta hålla sina körningar där.
jag har varit på två motogp-tävlingar, Valencia och Sachsenring samt även besökt banan i Jerez när det ej var tävling. På Valencia är alla läktare permanenta, och såvitt jag vet även på Jerez. På båda ställena kan man dock även sitta på kullar runtom banan där det inte finns läktare.Angående läktare, har alla MotoGP-banor permanenta läktare?
Tänker att det skulle kanske kunnat sättas upp inför tävlingen annars.
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |
|
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa
Det händer en hel del när d... |
|
|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |