Bild & Video Filmer från Slovakia Ring 18-21 apr.

Sportmoppe

Med Lem
Gick med
25 Sep 2008
Ort
Kingsfield
Hoj
-10 Gsx1250FA -05 gixxer-04 gixxer K1200S(Borta) DRZ 400E
Här kommer två filmer från bandagarna med Zenergy racing o Axxon racing. Är det nån som har fler är det bara fylla på.:)
 
Här har vi Nuke Race1 + 2 i samma film!!


Kvalitén på filmen blev ju avsevärt mycket sämre när den kom upp på tuben, vettifan vad man gjorde för fel...
 
Bra kört där phogelmannen! Jag trodde ni snorungar kunde det där med teknik. Skulle nog dela upp filmerna och vad har du för inspelnings läge? Läge r3 brukar funka bäst.:tummenupp
 
Bra kört där phogelmannen! Jag trodde ni snorungar kunde det där med teknik. Skulle nog dela upp filmerna och vad har du för inspelnings läge? Läge r3 brukar funka bäst.:tummenupp

Jag filmar i 720p med 60fps, vilket kanske är lite onödigt eftersom jag inte använt någon slow motion ändå.

Sen har jag klippt och klistrat i Adobe Premiere Pro, och exporterat som .avi, har experten något annat tips där?
 
Kör med samma inst. men klipper o så i youtubes egna red prog. Sen så delar jag klippet hit. Det e bara labba prfessorn! Tror det var lite stort oxå.
 
Det var bara du o jag som finns på Sporthoj som var där nere med kameror verkar det som.... Hamstern finns inte här va?
 
Jag har två filmer från två race. Men jag suger på och redigera. Och som sagt, kvaliteten suger efter man redigerat med. Kanske skulle prova youtube programmet.
 
*/ ?>
Nyheter
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik

Harley-Davidson fortsätter ...

KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?

KTM:s mellanklassraket får ...

Nytt från Halvarssons: Mora V2

Halvarssons nya Mora V2 är ...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife

Efter att motorcyklar förbj...

BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Super Adventure och Teide ...

Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!

Boka sommarens härligaste b...

Back
Top