Filmen -> Bikerboyz Movie 2008 <- Filmen

Har nu sett hela flera gånger o tycker den var rättså klockren många sköna stunder var med :tummenupp
Det var även riktigt härliga o bra kameravinklar :)
 
kul att ni gillar rullen, det var kul som sejtan att jobba med den under sommaren. Vi har filmat som galningar och sen blev det redigering för hela slanten när vintern kom.

Det kommer dyka upp en version till snart med DVD-kvalle.

Filmintresset bland hojåkare blir bara större och större och det är verkligen kul. Jag gissar att det kommer hända ännu mer nästa sommar och det är bara att hänga på om ni vill vara med och gasa helvete, burna, wheela mm.
Du kanske har en grym filmidé som du vill förverkliga. ;)

PM:a eller besök vår hemsida http://bikerboyz.se

Kul film! :)

Måste vart dig jag va breve i depån på gotland... jag va inte lika avancerad med mina kamera + gaffatejp/målartejp :P
 
Fan va ni har lyckats bra. de var en variation av mycke och en lång och revlig rulle som satte ett leende på läpparna i detta blöta mörka sura väder. Tack för en go rulle:tummenupp
 
Instämmer med de flesta andra, en riktigt skön rulle.
Kul med alla olika vinklar, situationer (minimoto, gata, bus, bloopers) och bra ljud/musik genom hela filmen! :tummenupp

Det blir 8/10 från mig. :)

(För en tia hade jag velat se lite kortare klipp ibland, vissa blev ganska långa. Lite "kill your darlings" typ.)
 
Nyheter
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2

2025-års Fat Boy Gray Ghost...

European Bike Week: 2-7 september 2025

Under veckan den 2 &#8211; ...

Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Back
Top