Film: Södertörnsbombaren

Haha.

Den här var lite annorlunda mot det vanliga gasa-bromsa-gasa-bromsa. Den här var bara bromsa... :D :Bugar
 
Najs att se dig ute med kameran igen.
Då kanske det var du som jag höll på o krocka med på den slingan i skymda gruskurvan. Jag höll ungefär samma bombarfart som du. :)

Japp, nu börjar det bli dags att leta sig ut igen ;)

Mötte en hoj i en kurva å tänkte faktiskt "vafan, det där såg ju ut som GubbLasse ju!" :)

Fast nära på att krocka vet jag inte direkt... :tungan
 
Last edited:
Jag antar att du fält ned båda passagerar fotpinnarna eftersom det inte gick att varva över 4k :d
 
Men altså, han har ju ställt om mätaren till MPH och saktat ner filmen, för det ska SE UT som det går långsamt, fyfan vilka ruttna knep!:gnissla
 
Man luras av lugnet hemma soffan, känns inte alls så fort framför skärmen. Men det är klart att med vind o allt så blir det ju en jädra skillnad. Bra kört!

OBS! har inte läst hela tråden, hinner inte just nu, håller på o kollar på en annan spännande film om kontenentalplattornas rörelse i realtid.
 
OBS! har inte läst hela tråden, hinner inte just nu, håller på o kollar på en annan spännande film om kontenentalplattornas rörelse i realtid.[/QUOTE] Garva mej harmynt!!!!
 
Passagerarpinnarna var bortplockade tom, så det måste varit någon annan spärr :D

Ja det är ju mycket elektroniskt mumbojumo på maskineriet nuförtiden. Själv kör jag bara på läge 2. När jag läst klart manualen skall jag nog våga prova läge 1. Men vid regn blir det läge 3 :mattias
 
Vänta till farbror blå får nys om det här.. Du kommer ligga illa till. :mattias
 
Nyheter
Premiär för Östgöta Dundret

Under 1940 talet var Finspå...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Ny 500-kubiks retro från Honda

Efter rykten om en ny retro...

Nya BMW S 1000 RR tar form

Redan i maj 2025 gav BMW me...

Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D

H-D presenterar nya Deadwoo...

Sommarauktion hos Antiqueweb

Svenska Antiqueweb avslutar...

HJC stärker kundrelationen

Pressrelease från HJC Helme...

Sportsterbygge i nästa nummer

I Allt om MC nummer 8 komme...

Dags för gräsgasa hos Hydet

Den 1 augusti kör Hydet MC ...

Back
Top