Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Beror på vart du bor, om du ska skenförsäkra eller inte och lite annat om din motorcykel.Madrock skrev:2387190Hej Tänkte starta en tråd med försäkrings frågor så alla kan skriva i samma istället för en för rs en för nsr en för cbr m.m... Själv undrar jag vad en försäkring på en Honda Ns 125 F Går på? (halvår)
Det kostar lite mer än våra dt50 iaf^^ Såg att du körde en dt50 mx^^ Harru någe omgjort på den eller e den orginal med kåpor och sånt^^ (har som du kanske fårståt en likadan med lite styling på)Lyfalix skrev:2387368vad skulle det kossta ur pappers vinkel (försäkringar och sånt) att köra mc året runt?
Det e min hoj som e 88Lyfalix skrev:2390211jo, att det kostar mer än tdn fattar jag, men ca? är 1386 för 86ans 125a eller 50?
just ja, jag kör helt orginal, ända som är gort är att jag inte har några back kåpor (sat inga där när jag fick den) och rätta filtret är bårta så dämparn syns och så sitter det ett konfilter där(orginal filtret flög i bitar). och det sitter en 16,5mm föge (satt oxå där när jag fick den).
men för övrigt så går den som en dt brukar, tro fast och startar alltid, men är grymt tråkig på alla sett

Thx for the infophilsson skrev:2388618Du råkar ha en 88a annars kostar en 86a 1386kr hel/hel hos bilsport & MC
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |