För jävligt!

Kan man allokera sitt bidrag till en speciell person?
I så fall skulle jag vilja se till att mig får 100-ingen.

Givetvis. Märk betalningen med ditt namn och till vem pengarna ska gå till. Jag fixar utbetalningen när vi fått in tillräckligt med pengar.

Om insamlingen skulle överstiga 6400 kr så går även överskottet tillbaka till er. Får vi in 12 800 kr så får ni alltså tillbaka dubbelt så mycket som ni gav. Låt nu pengarna rulla in så rättvisa kan skipas.
 
Last edited:
Givetvis. Märk betalningen med ditt namn och till vem pengarna ska gå till. Jag fixar utbetalningen när vi fått in tillräckligt med pengar.

Om insamlingen skulle överstiga 6400 kr så går även överskottet tillbaka till er. Får vi in 12 800 kr så får ni alltså tillbaka dubbelt så mycket som ni gav. Låt nu pengarna rulla in så rättvisa kan skipas.

Jag betalade aldrig in några pengar förut, men är det ok om jag sätter in en hundring till dig nu då? :D
 
Jag betalade aldrig in några pengar förut, men är det ok om jag sätter in en hundring till dig nu då? :D

Insamlingen är naturligtvis öppen för alla som vill delta. Ni som inte var med i första insamlingen märker bara betalningen med "Jag överför pengar till okänd, men förmodligen pålitlig människa på internet".
 
Alltså, den här tråden förtjänar att kommas ihåg.
Jag har själv gett en hundring till mannen som drog igång allt men som inte skrivit i tråden på drygt en månad.

Vilken grej, det här förtjänar att ältas.

Gör som jag, lita aldrig på ngn med japansk sporthoj :fakta
 
Nu sitter heliac med en ny stressfläkt :)
 
Hehe smart att få sin semester betald...

Ack ack blåögda små sporthojare där!

Har ni lärt er en läxa nu då?
 
Bra, one commie down - plenty to go.
Fritt ur minnet, var är korvgubbes, mb's, Martins, Chrilles, bonnys och andra sossars solidaritet? Snacka om tomma ord. Och i så många år de kan predika sin solidariska skit utan att leva upp till det. Den där bubblaren Gixxer Tina visade sig ju vara sosse också.
:banana
Läste tråden för första gången nu, men kommentarer är väl överflödiga antar jag, stort underhållningsvärde!
 
Godtycklig välgörenhet funkar bra i största allmänhet tycker ni? :skattefinansieratbistånd
 
Valstugor? Vad behövs de för?
:confused:
Vi behöver mer socialdemokratiskt förmynderi, inte låtsasdemokrati.

Men nått ska vi göra av med pengarna på. Kan vi lika gärna bjuda "folket" på kaffe. Nu blir det ju till och med kaffe två år i rad. Äh det blir för dyrt. Vi skiter i det till 2010.
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top