Dags att stå på egna ben

bikerwoman skrev:
Välkommen, kul med fler tjejer :tummenupp
Tycker att vi ska dra ihop en tjejkörning i norrort snart, var skitkul förra året när vi körde söderut, men den här gången är det vår tur tycker jag!
:yoparty
Vad kul! :hoppa Klart att jag hakar på. Hur många var ni förra året?
Tack för välkomnandet!
 
Nobody skrev:
Jag brukar åka hemifrån mellan 07.00 och 07.15 oftast. Jag bor nästan mitt emot golfbanan så jag kommer från det hållet och beger mig mot stan.

2 tillfällen?!?!? Hos oss slås vi om vem som ska göra maten. Blir det röstning hos oss så vinner jag då ungarna är på pappas sida :yoparty Jag tror Johan hade nog kallt räknat med att du skulle stå för det misstänker jag :rolleyes:
Bor ni i gula eller det röda huset? Så vi vet vart vi kan åka och fika..Men, ni var inte sigtunabor från början? Ni var uppifrån, va? Möter du någon blågrön V70 som tokblinkar med hellyset på morgarna så är det jag... :hej
 
välkommen hit till en beroendeframkallande sida :lol
 
biker skrev:
Bor ni i gula eller det röda huset? Så vi vet vart vi kan åka och fika..Men, ni var inte sigtunabor från början? Ni var uppifrån, va? Möter du någon blågrön V70 som tokblinkar med hellyset på morgarna så är det jag... :hej

Blågrån.... halv blå halv grön lr?

Jag bor bakom dom husen, man ser inte huset från vägen. Jag har förklarat var vi bor för Johan så han vet (påstår sig veta iaf) var vi bor så Ni är välkommna på fika. Han jiddra något om en kväll lr så..
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top